אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"דברי מנהלת אגף התזונה נגד התעשיינים בעניין סימון מזון מזיק - חסרי אחריות"

"דברי מנהלת אגף התזונה נגד התעשיינים בעניין סימון מזון מזיק - חסרי אחריות"

יו"ר איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים, שלום זיידלר, פנה למנכ"ל המשרד לאחר שפרופ' רונית אנדוולט אמרה ל"כלכליסט" כי "תעשייני המזון בוחרים לשלב ממתיקים חלופיים כיוון שהם רוצים לשמר את ההתמכרות למתוק. הם ינסו פטנטים, גנבים יודעים לפתוח גם את מנעול הרב בריח המשוכלל ביותר"

18.07.2019, 13:44 | נורית קדוש

ככל שמתקרב מועד כניסת תקנות סימון מזון מזיק לתוקף, מתחמם הקרב בין משרד הבריאות לתעשייני המזון. ימים ספורים לאחר פרסום הכתבה ב"כלכליסט" על היערכות הענף לכניסת התקנות לתוקף, דורש איגוד המזון בהתאחדות התעשיינים ממנכ״ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב לנקוט צעדים נגד הדרג המקצועי במשרד.

קראו עוד בכלכליסט

פרופ' רונית אנדוולט, מנהלת אגף התזונה במשרד הבריאות, אמרה בין השאר בכתבה: "היה ברור לנו שהתעשיינים ינסו פטנטים. גנבים יודעים לפתוח גם את מנעול הרב בריח המשוכלל ביותר... תעשייני המזון בוחרים לשלב ממתיקים חלופיים כיוון שהם רוצים לשמר את ההתמכרות למתוק... השילוב בין מתוק למלוח ולשומן מייצר התמכרות וזה מה שהיצרנים מחפשים״.

הדברים נאמרו על רקע צעדים שונים בהם נוקטים התעשיינים לאחרונה ובהם החלפת הסוכר בתחליפי סוכר והקטנת אריזןת לגודל שאינו מחייב סימון.

"הרינו להביע את שאט הנפש והזעזוע העמוק מההשתלחות חסרת הרסן כנגד תעשיית המזון כולה וכנגד כל תעשיין באופן אישי, אשר אף עולה כדי עבירה פלילית לפי חוק איסור לשון הרע", כתב שלום זיידלר, יו"ר האיגוד לבר סימן טוב.

מימין: מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ויו"ר איגוד המזון שלום זיידלר, צילום: נמרוד גליקמן מימין: מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ויו"ר איגוד המזון שלום זיידלר | צילום: נמרוד גליקמן מימין: מנכ”ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ויו"ר איגוד המזון שלום זיידלר, צילום: נמרוד גליקמן

זיידלר הוסיף כי הדברים חמורים בפני עצמם, אך במיוחד כאשר הדוברת היא פקידה בכירה במשרד הבריאות. ״מצופה מאשת מקצוע בכירה ככל שתהא שתימנע מאמירות חסרות אחריות העולות כדי הוצאת דיבה, וכמובן שתתבטא בצורה ממלכתית ומכבדת את כלל בעלי העניין מולם היא פועלת, וממנכ"ל משרד ממשלתי נדרש שינחה את אנשיו ברוח זו. במיוחד, כאשר לפניו התבטאות שאינה מעידה אלא ביטוי לתפישה שלילית רחבה יותר כלפי תעשיית המזון, כפי שעולה גם מהתבטאויות בעבר".

עוד טען זיידלר כי יצרני המזון פועלים, לילות כימים, לטובת שיפור מוצריהם והפחתת נתרן, סוכר ושומן וכן בפיתוח של מוצרים חדשים ומשקיעים כספים, הון אנושי ומשאבים רבים לטובת הנושא.

"לצערנו משרד הבריאות לא מפסיק לתקוף את יצרני המזון ויוצא כנגד התעשייה בישראל מזה תקופה וההתבטאויות בכנסים ולאחרונה ב"כלכליסט" חרגו מכל עקרונות הממלכתיות המצופים ממשרד ממשלתי", כתב זיידלר. "חוסר האמון העולה מאמירות אלו מטריד מאוד. לצערנו, אנו למדים שכל ניסיון שלנו לקדם את השינוי בגישה חיובית נופל על אוזניים ערלות וכי על אף פתיחותנו ורצוננו לשיח, אתם בוחרים להתבטא כלפינו באופן אלים ושלילי".

את מכתבו חתם זיידלר בדרישה לדעת כיצד יפעל בר סימן טוב שהדבר לא ישנה. "לאור חומרת הדברים, אנו דורשים לדעת בדחיפות מהם הצעדים בהם בכוונתך לנקוט הן להבהרת הסתייגותך והסתייגות המשרד מהדברים, והן על מנת להבטיח כי הדברים לא ישנו", כתב זיידלר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
מחירי שחיטה ועוד בוכים,הכל משחק היצרנים
אתה מס 3 אל תוליך אותנו באף אם בחו"ל זה קיים הרבה מאד שנים, אז אנחנו לא השפוטים שלכם. תלמד משהו בחייך, נאמר כב ש "החור גנב ולא העכבר גנב" זה בדיוק מה מה שאתה רוצה, זה פשוט לשים רגל לציבור שבחלקו לא מבין או אנאלפביתים, או עולים חדשים או שצריכים משקפיים ליקרוא בין האותיות וכך הגעתה ואני בטוח שבמכוון, כבר ידעתה שיותר מ 60 אחוזים מהציבור יפעל כך, די נמאסתה אתה ושכמותך על מניפולציןת זדוניות שלך ושכמותך, לא תרצו? תסגרו ויש מאיפה לייבא ולקנות, לא אלמן ישראל, בא ניראה אם יש לכם אומץ, גם כך אתם לא מציאה
גבריאל  |  21.07.19
3.
תשובה לאזרח- תגובה 2
שלום לך, אני תעשיין מזון ותיק, מזה שנים רבות אני עוסק באופן אישי בשיפור המוצרים של חברת המזון בה אני עובד. אני מחפש פתרונות יצירתיים להפחתת סוכר, מלח ושומן רווי. הכל כדי לייצר מוצרים בריאים תוך שמירה על עלות סבירה וכמובן טעם טוב למוצרים. בריאות הציבור מאד חשובה לי כמו גם בריאותי ובריאות ילדי. אינני מתנגד לסימון האדום, הליך החקיקה לסימון האדום נעשה תוך התייעצות ושיתוף פעולה עם התעשייה. לא ברור לי מדוע אתה חושב שמישהו מתנגד לסימון הירוק? חברות שיש להם מוצרים שיישאו את הסימון הירוק מברכות עליו! בכל מקרה, הכוח נמצא בידיים שלכם הצרכנים, ההחלטה מה להכניס הביתה היא שלכם, אם תעדיפו יותר מוצרים בריאים ההיצע רק ילך ויגדל וכולנו נרוויח.
תעשיין  |  18.07.19