אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וולוו: נקצץ יותר מ-200 מיליון דולר בעלויות צילום: בלומברג

וולוו: נקצץ יותר מ-200 מיליון דולר בעלויות

מנכ"ל החברה, האקאן סמואלסון, אמר באסיפת בעלי המניות כי עד כה קיצצה וולוו 750 משרות והחברה תמשיך ותפחית במספר העובדים. הרווח התפעולי של החברה צנח ב-39% ברבעון השלישי

18.07.2019, 13:57 | תומר הדר

וולוו (שנמצאת בבעלות סינית) תבצע קיצוצי עלויות בהיקף של שני מיליארד קרונות (כ-214 מיליון דולר) - כך הודיעה היצרנית השוודית באסיפת בעלי מניות.

קראו עוד בכלכליסט

בדומה ליצרניות הרכב הגרמניות, גם וולוו מתמודדת עם שורה של שינויים רגולטוריים עולמיים הכוללים התאמה לתקני זיהום חדשים ושינויי ביקוש בשוק הרכב הסיני, שלא לדבר על עלויות פיתוח של רכב חשמלי ואוטונומי, הדורשים קיצוצי עלויות.

מנכ"ל וולוו, האקן סמואלסון, צילום: בלומברג מנכ"ל וולוו, האקן סמואלסון | צילום: בלומברג מנכ"ל וולוו, האקן סמואלסון, צילום: בלומברג

מנכ"ל החברה, האקן סמואלסון, אמר באסיפת בעלי המניות כי עד כה קיצצה וולוו 750 משרות. לדבריו, במהלך מחצית השנה הקרובה תקצץ וולוו משרות נוספות. לפי דוחות וולוו, הרווח התפעולי של היצרנית צנח ב-39% ברבעון האחרון ביחס לרבעון השני.

בין היתר, אחת הבעיות המשמעותיות שמעיבות על התנהלותה של וולוו נוגעת לעובדה שהיצרנית שנמצאת בבעלות ג'ילי הסינית, מייצרת בסין מספר דגמי ליבה - כמו 80S (שמיובאת לישראל מסין) והחלטות עתידיות של הנשיא טראמפ על הטלת מיסי יבוא על סחורות סיניות עלולה לפגוע בוולוו בשוק האמריקאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות