אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק הרחפנים העולמי יזנק ל-14.3 מיליארד דולר בעשור הקרוב צילום: בלומברג

שוק הרחפנים העולמי יזנק ל-14.3 מיליארד דולר בעשור הקרוב

כיום עומד שוויו על כ-4.9 מיליארד דולר, כשהחברה הבולטת בו היא DJI הסינית. לפי ניתוח של חברת המחקר Teal Group, הקטגוריה המובילה בשוק היא פיקוח תעשייתי, במגזרי הבניין והאנרגיה

18.07.2019, 15:49 | שירות כלכליסט

השוק העולמי לרחפנים אזרחיים ישלש את גודלו בעשור הקרוב לשווי של 14.3 מיליארד דולר - כך לפי דו"ח חדש שפרסמה חברת ניתוח שוק התעופה טיל גרופ (Teal Group). השוק, שמוערך כיום ב-4.9 מיליארד דולר, ירוויח מהפתיחה החלקית של השמיים בארה"ב על ידי מנהל התעופה הפדרלי (FAA), והשימוש המורחב מצד תעשיות מסחריות.

קראו עוד בכלכליסט

הדו"ח מתפרסם בעוד מתגברים החששות הביטחוניים מצד הרשויות וחברות פרטיות בארה"ב מכך שהממשלה הסינית עלולה להשיג גישה למידע רגיש ולתצלומים שייאספו על ידי הרחפנים תוצרת סין.

רחפן של DJI, צילום: שאטרסטוק רחפן של DJI | צילום: שאטרסטוק רחפן של DJI, צילום: שאטרסטוק

לפי מחבר הדו"ח פיל פינגן, היצרניות הסיניות חולשות על 75% משוק הרחפנים למטרות מסחריות וצרכניות. סוכנות רויטרס דיווחה כי במאי האחרון, המשרד לביטחון פנים בממשל האמריקאי הזהיר מהסיכונים למידע פנימי של החברות מצד הרחפנים הסינים.

וואווי לא לבד: ממשלת ארה"ב מזהירה מפני שימוש ברחפני DJI, שליטת השוק יצרנית הרחפנים המקצועיים הסינית היא בגדר איום ביטחוני פוטנציאלי מבחינת משרד הגנת המולדת בארה"ב, בשל הסכנה שתעביר מידע לממשלת סין. DJI, ששולטת ב-80% מהשוק האמריקאי ומוכרת ציוד גם לצבא ולסוכנויות אכיפה, הצהירה שמוצריה מאובטחים ונמצאים בפיקוח רפאל קאהאן, 3 תגובותלכתבה המלאה

יצרנית הרחפנים הסינית DJL שסופגת את מירב הביקורת טענה כי מדובר בחששות "כוזבים" ו"מוטעים". לפי הודעת החברה, ללקוחות שלה יש "שליטה מלאה ומוחלטת" על המידע שלהם. עם זאת, ב-2017 הפסיק הצבא האמריקאי להשתמש ברחפנים של DJI, ובמקביל קייפ חברה מקליפורניה שמוכרת תוכנות של רחפנים לרשויות אכיפת החוק, הודיעה השבוע כי תפסיק לעבוד עם הרחפנים של DJI ושל חברות סיניות אחרות.

לפי הדו"ח התחום המוביל בשוק הרחפנים הוא פיקוח תעשייתי, שכולל תעשיות כמו בנייה, אנרגיה וכרייה. בתעשיות הללו משתמשים ברחפנים בין השאר כדי לבדוק אתרי וקווי שידור. בדומה, בחלקאות הרחפנים משתמשים להשקות ייבול ולנתח שדות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות