אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צוותי הכיבוי הצליחו לבלום את התפשטות השריפה בכניסה לירושלים לכיוון כביש 1 צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

צוותי הכיבוי הצליחו לבלום את התפשטות השריפה בכניסה לירושלים לכיוון כביש 1

עם זאת הכביש עדיין נסגר לסירוגין לטובת הטלת חומרים מעכבי בעירה מהאוויר. רכבת ישראל סגרה לשעה את קו הרכבת מנתב"ג לירושלים בגלל השריפה. ב-17:00 חודשה התנועה בקו

18.07.2019, 18:07 | ynet

כוחות כיבוי מנסים להשתלט על שריפה שפרצה בצהריים (יום ה') באזור ליפתא שבכניסה לירושלים. 12 צוותי כיבוי והצלה וארבעה מטוסי כיבוי פועלים במקום. רכבת ישראל סגרה לשעה את קו הרכבת מירושלים לנתב"ג בגלל השריפה המשתוללת ליד המנהרות, והעמידה לרשות הנוסעים אוטובוסים. ב-17:00 חודשה תנועת הרכבות.

הכבאים הצליחו לבלום את התפשטות השריפה לכיוון כביש 1 - אך טרם השיגו שליטה על האש. עקב העשן והטלת חומרים מעכבי בעירה מגובה נמוך יחסית - כביש תל אביב ירושלים נחסם לתנועה לסירוגין על-ידי המשטרה.

השריפה בכניסה לירושלים
השריפה בכניסה לירושלים צילום: דוברות כבאות והצלה נגב

עומסי תנועה כבדים נוצרו באזור. בתחילת השבוע נסגרו לתנועה שדרות שז"ר בשל עבודות מאסיביות, וכעת השריפה משתוללת סמוך לדרך החלופית - כביש בגין, וגורמת להאטה בתנועה בגלל סקרנים.

השריפה בכניסה לבירה התרחשה יום לאחר השריפות הרבות שפרצו ברחבי הארץ, שגרמו לנזק רב לרכוש. מוקדם יותר פורסם לראשונה ב-ynet כי ישנו חשד להצתה בשריפה הגדולה שהשתוללה אתמול בשכונת רמת פנקס שבאור יהודה, שבה אחד הבתים נשרף כליל ונזק נגרם לארבעה נוספים.

במחלקת הביטחון של העירייה בדקו את המצלמות הפרושות ברחבי העיר, מכיוון שלאחרונה השקיעה העירייה עשרות אלפי שקלים בחישוף העשבייה היבשה באזור השכונה, ולכן היה חשד ראשוני שמדובר בהצתה. ואכן, המצלמות תיעדו אדם שמגיע לאזור צומת מסובים הסמוך ומצית את האש.

חוקרי השריפות של מחוז דן שראו את הצילומים אישרו כי מדובר בהצתה. בתמונות נראה אדם שמגיע לאזור המבודד יחסית בכביש גישה צידי. בשלב מסוים הוא מתעכב ליד ערימת עשבים, וככל הנראה משליך חומר דליק ולאחר מכן עוזב את המקום.

מוקד מרכזי נוסף אתמול היה ביישובים ערערה-ברטעה-קציר. בערערה ניזוקו גם כן חמישה בתים, כאלף דונמים נשרפו, שני דירי כבשים ניזוקו וכ-250 כבשים מתו. שבעה בני אדם נפגעו באורח קל משאיפת עשן, בהם שניים באור יהודה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות