אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בית המשפט: בי-קום חילקה דיבידנד של 113 מיליון שקל שלא כדין

בית המשפט: בי-קום חילקה דיבידנד של 113 מיליון שקל שלא כדין

השופטת רות רונן אישרה הגשת תביעה נגזרת נגד אינטרנט זהב, החברה הבת של בי-קום ובעלת השליטה בבזק; לפי רונן, בי-קום לא הייתה צריכה להסתמך על חוות הדעת המסוייגת שאישרה את חלוקת הדיבידנד

18.07.2019, 19:14 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב רות רונן אישרה הגשת תביעה נגזרת נגד בעלת השליטה בבזק, אינטרנט זהב, של 73 מיליון שקל בתוספת ריבית והצמדה, בגין חלוקות אסורות של דיבידנדים.

קראו עוד בכלכליסט

הדיבידנדים האמורים חולקו בסיום עסקה שהתקיימה ביוני 2016 ובה מכרה בי-קום 5% ממניותיה בבזק תמורת כמיליארד שקל. המכירה הניבה לה רווח חשבונאי של 700 מיליון שקל שמתוכם חילקה 113 מיליון שקל כחלק מדיבידנד של 355 מיליון שקל. אינטרנט זהב קיבלה 73 מיליון שקל מהסכום, והציבור קיבל 40 מיליון שקל.

מטה בזק בתל אביב, צילום: רויטרס מטה בזק בתל אביב | צילום: רויטרס מטה בזק בתל אביב, צילום: רויטרס

רונן קבעה כי כל 113 מיליון השקלים הם חלוקה אסורה של דיבידנד. לפי רונן, דירקטוריון בי-קום לא היה יכול להסתמך על חוות דעת של עורכי הדין דוד חודק ואריאל פרוקאצ'ה שקבעו שניתן לחלק את הסכום, משום שחוות הדעת היו "מסוייגות" והמסקנה המשפטית שלהן לא היתה החלטית וברורה.

השופטת פטרה מאחריות את שאול ואור אלוביץ' ואת יתר הדירקטורים בבי-קום וטענה כי לא הוכח נזק שגרמו, שכן עצם החלוקה אינה נזק שגרמו הדירקטורים.

את התביעה הגיש בעל המניות הפרטי אמוץ חורב באמצעות עורכי הדין שלומי מושקוביץ' ונתי פולינגר. חורב האשים את הדירקטורים באחריות ישירה למשיכת דיבידנדים מחברת בזק באופן בלתי חוקי, והעלאתם לחברה השולטת לצרכיו האישיים של אלוביץ'. לפי התביעה, הדיבידנד גרם, בסופו של דבר, להיקלעותה של בזק לקשיים כספיים והסדר חוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות