אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חקירה באוסטריה: אוטובוס אוטונומי של נאביה, הפועלת בישראל, פגע בהולכת רגל צילום: נאביה

חקירה באוסטריה: אוטובוס אוטונומי של נאביה, הפועלת בישראל, פגע בהולכת רגל

כלי התקשורת באוסטריה דיווחו כי השלטונות פתחו בחקירה לאחר שאוטובוס של החברה, שמעורבת בניסוי במדינה, פגע באישה והביא לפציעתה; הוא נסע במהירות של 20 קמ"ש בעת האירוע; המהירות המותרת בניסוי בישראל - כ-30 קמ"ש

19.07.2019, 13:15 | תומר הדר
שלטונות אוסטריה פתחו היום (ו') בחקירה לאחר שאוטובוס אוטונומי של חברת נאביה פגע בהולכת רגל, כך מדווחים אמצעי תקשורת במדינה. כפי שנחשף בכלכליסט, שירותי אוטובוס אוטונומי דומים, של אותה חברה, פועלים גם בישראל

קראו עוד בכלכליסט

לפי פרסומים באוסטריה, הפגיעה בהולכת הרגל שהתרחשה השבוע גרמה לפציעתה והביאה להפסקה מיידית של כל השימוש בשירותי שאטלים אוטונומיים בבירה וינה. זאת לאחר שניסוי של חברת סימנס, שבמסגרתו משתתפים שני שאטלים אוטונומיים של נאביה, החל לפעול לפני כחודש וחצי.

לפי הדיווחים באוסטריה, האוטובוס האוטונומי (שמהירותו בניסוי בישראל מוגבלת לכ-30 קמ"ש) נסע במהירות של 20 קמ"ש בעת שהיה מעורב בתאונה. 

במהלך החודשים האחרונים נסוגים בכירים בתעשיית הרכב העולמית באופן ניכר מהצהרותיה הקודמות על שימוש ברכב אוטונומי כבר בשנת 2020. רק לפני כשלוש שנים הצהירו יצרני הרכב הגדולים, בהם ב.מ.וו, על השקת מכוניות אוטונומיות בשנים הקרובות, אך בינתיים מתמקדת התעשייה בעיקר בשאטלים. רק לפני כשבוע ציין מנכ"ל קונטיננטל הגרמנית, המתמחה בעצמה בין היתר בשירותי שאטל, כי ככל הנראה פיתוחן של מכוניות אוטונומיות יתעכב משמעותית בשנים הקרובות לנוכח עלויות מאמירות.

שאטל של נאביה, צילום: נאביה שאטל של נאביה | צילום: נאביה שאטל של נאביה, צילום: נאביה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות