אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרלוס גוהן תובע 15 מיליון יורו מניסאן ומיצובישי צילום: איי פי

קרלוס גוהן תובע 15 מיליון יורו מניסאן ומיצובישי

גוהן פוטר מתפקיד היו"ר של שתי החברות עקב חשדות למעילה. לפי דיווח בהולנד, הוא טוען שפיטוריו נעשו בניגוד לנהלים

20.07.2019, 13:21 | שירות כלכליסט

קרלוס גוהן תבע בבית משפט בהולנד את יצרנית הרכב היפנית Nissan Motor ואת חברת מיצובישי מוטורס, שפיטרו אותו מתפקיד יושב הראש שלהן בשנה שעברה עקב החשדות למעילה, כך מדווח העיתון ההולנדי NRC היום.

קראו עוד בכלכליסט

גוהן תובע 15 מיליון יורו בנזיקין מיצרניות הרכב, כיוון שלטענת עורך דינו פיטוריו נעשו בניגוד לנהלים, כך מדווח העיתון. "בהולנד, אם אתה רוצה לפטר מנהל עליך לומר לו קודם במה הוא מואשם, ועליך להציג בפניו את הראיות שתומכות בהאשמות הללו. אף אחד מהשניים לא התרחש", כך אמר עורך הדין, לורנס דה חראף.

בשנה שעברה נעצר גוהן ביפן ופוטר על ידי ניסאן, עקב האשמות בפשעים כלכליים שביצע, שאותן הוא מכחיש. הוא פוטר גם מתפקיד מנכ"ל ויושב ראש יצרנית הרכב הצרפתית רנו. גוהן שוחרר באפריל מהכלא ביפן בערבות של 4.5 מיליון דולר.

קרלוס גוהן, צילום: רויטרס קרלוס גוהן | צילום: רויטרס קרלוס גוהן, צילום: רויטרס

בנוסף להאשמות בהתנהלות פושעת והונאה, ניסאן ומיצובישי אמרו שגוהן קיבל לידיו באופן לא נאות 9 מיליון דולר בתגמולים מהמיזם המשותף של החברות. ההוצאות החשודות שביצע גוהן כשעמד בראש רנו וניסאן מסתכמות בכ-11 מיליון יורו, כך טען דירקטוריון החברה הצרפתית ביוני.

לגוהן אזרחות צרפתית, לבנונית וברזיליאית, אך הוא בחר ב-2012 בהולנד הנוחה יותר מבחינה כלכלית כמדינת המס שלו. חברת האחזקות המשותפת של ניסאן ומיצובישי רשומה גם היא בהולנד. התביעה נמצאת כעת בטיפול בית המשפט המחוזי של אמסטרדם, אך טרם נקבע תאריך למשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות