אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מנסה להרגיע את החוסכים: העודפים בקרן הפנסיה הלאומית - 726 מיליארד דולר צילום: שאול גולן

סין מנסה להרגיע את החוסכים: העודפים בקרן הפנסיה הלאומית - 726 מיליארד דולר

הממשל בבייג'ינג הודף את הטענות שהמדינה עומדת בפני "פצצת זמן דמוגרפית" ושבתוך כמה שנים כבר לא תוכל להתמודד עם עלויות הטיפול באוכלוסייה המזדקנת במהירות. "כולם צריכים להיות רגועים - לא רק כעת אלא גם בטווח הארוך"

20.07.2019, 14:26 | שירות כלכליסט

העודפים בקרן הפנסיה הלאומית של סין עמדו על יותר מחמישה טריליון יואן (726.62 מיליארד דולר) במחצית הראשונה של 2019, כך אמר פקיד ממשלה, בעוד בייג'ינג מנסה להדוף חששות שלא תוכל להתמודד עם עלויות הטיפול באוכלוסייתה המתבגרת במהירות. כך לפי דיווח ברויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

מומחים טוענים שסין עומדת כיום בפני "פצצת זמן דמוגרפית" בעוד האוכלוסייה המבוגרת במדינה גדלה וכוח העבודה בה מצטמצם, בין היתר כתוצאה ממדיניות הילד האחד שהושתה במדינה במשך שני עשורים. אחרי שדו"ח רשמי הראה שסך עתודות הפנסיה של סין עשוי להגיע למצב "בלתי נזיל" כבר ב-2035, הממשלה הסינית עשתה מאמצים להרגיע את הציבור ולשכנעו שהפנסיות שלו בטוחות.

סינים, צילום: news.cn סינים | צילום: news.cn סינים, צילום: news.cn

"כולם צריכים היות רגועים ולדעת שנוכל לערוב לכך שכספי פנסיה בסיסיים יגיעו לזכאים להם בזמן ובמלואם, לא רק כעת אלא גם בטווח הארוך", כך אמר יו ג'ון, סגן השר הסיני למשאבי אנוש וביטחון סוציאלי, במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול. הוא אמר שבעוד מאמצי המדינה המכוונים להפחתת נטל המס על מיזמים חדשים הביאו לתרומות נמוכות יותר לקרנות הפנסיה, סין הקימה קרן ביטחון סוציאלי אסטרטגית והגדילה את התרומות לקרנות הפנסיה ממשאבי הממשלה המרכזית והרשויות הפרובינציאליות במדינה.

במחצית השנה הראשונה הקצתה בייג'ינג 528.5 מיליארד יואן בסובסידיות נוספות לתוכניות ביטוח פנסיוני של חברות, עלייה של 9.4% לעומת שנה שעברה, אמר ג'ון. לדבריו, העודף הנוכחי בקרן הפנסיה הלאומית של 5 טריליון יואן מספיק כדי לכסות יותר מ-18 חודשי תשלומי פנסיה, וזאת לאחר שבמחצית השנה הראשונה נגבו לקרן הפנסיה 1.9 טריליון יואן, ושולמו ממנה 1.6 טריליון. החל מהשנה סין מעבירה גם 10% מאחזקות הממשלה בחברות בבעלות המדינה לקרנות פנסיה, כך אמר הקבינט הסיני החודש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות