אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי בריטיש איירווייז גם לופטהנזה ביטלה את כל טיסותיה לקהיר בשבוע הקרוב צילום: Thirty Thousand

אחרי בריטיש איירווייז גם לופטהנזה ביטלה את כל טיסותיה לקהיר בשבוע הקרוב

הביטול - מסיבות ביטחוניות שלא פורטו; החברה לא סיפקה טיסות חליפיות; משרד החוץ הבריטי הוציא לאחרונה אזהרת מסע למצרים

21.07.2019, 09:17 | שירות כלכליסט

אחרי שחברת התעופה בריטיש איירווייז הודיעה על ביטול כל טיסותיה לקהיר בשבוע הקרוב מסיבות ביטחוניות שלא פורטו, הודיעה הבוקר גם חברת לופטנזה על הפסקת הטיסות לבירה המצרית. נוסעים שעלו על טיסת בריטיש אמש לבירה המצרית קיבלו הודעה כי היא בוטלה, והחברה לא תספק טיסות חליפיות השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

מטעם חברה נמסר כי "אנו תמיד בוחנים את הסידורים הביטחוניים בכל שדות התעופה בהם אנו פועלים ברחבי עולם, ואנו משעים את הטיסות לקהיר למשך שבוע כאמצעי שיאפשר לנו לבצע הערכה מחדש. הבטיחות והביטחון של לקוחותינו והשל הצוות שלנו הם תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו".

מטוס של בריטיש איירווייז, צילום: בלומברג מטוס של בריטיש איירווייז | צילום: בלומברג מטוס של בריטיש איירווייז, צילום: בלומברג

כריסטין שלבורן, בת 70, מהעיר סארי בבריטניה אמרה ל-BBC שהיתה אמורה לטוס לקהיר לשבוע עם נכדה בן ה-11. היא אמרה שביצעה את הליך הרישום לטיסה, אך לא הצליחה לעבור בשער המיועד באמצעות הכרטיס שהונפק לה. לדבריה, "הצוות שמבצע את הצ'ק אין הוציא את הכרטיס מחדש וניסיתי שוב, אך גם זה לא עבד ואמרו לנו לנסות שוב עוד חצי שעה. אני לא יודעת אם הם ידעו משהו שאני לא יודעת אך בעלי אמר לי שהטיסה בוטלה עוד לפני כן. אף אחד מאנשי הצוות לא הציע לעזור לגבי טיסות חליפיות"

משרד החוץ הבריטי הודיע לאזרחים בריטים המתכוונים לטוס למצרים כי "יש איום טרור מוגבר נגד טיסות. אמצעי ביטחון נוספים מופעלים ביחס לטיסות שיוצאות ממצרים לבריטניה". 

ככל הידוע, שאר חברות התעופה פועלוות כסדרן בנמל התעופה של קהיר.

לאחר שמטוס נוסעים רוסי שיצא משראם א-שיח' בסיני התפוצץ באוויר באוקטובר 2015, היתה בריטניה אחת המדינות שהשעתה זמנית את הטיסות ממצרים ואליה. משרד החוץ הבריטי ממשיך להזהיר מפני נסיעה למקומות מסוימים במדינה זו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות