אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפקט קוטלר: ארז יוסף, משנה למנכ״ל בנק הפועלים, פורש צילום: סיון פרג'

אפקט קוטלר: ארז יוסף, משנה למנכ״ל בנק הפועלים, פורש

יוסף היה המועמד המוביל הפנימי לתפקיד מנכ"ל הבנק. דירקטוריון הבנק לא בחר בו לתפקיד המנכ"ל והעדיף על פניו מועמד חיצוני - דב קוטלר. במשך 30 שנה מילא יוסף שורה של תפקידים בבנק, בחטיבה הקמעונאית, בחטיבה הפיננסית ובחטיבות האסטרטגיה והמשאבים

21.07.2019, 09:52 | רחלי בינדמן

פחות משבוע מרגע ההחלטה על מינוי מנכ"ל חדש לבנק הפועלים - דב קוטלר, וכבר אפקט המינוי החיצוני, שלא חלק מהגברדיה הוותיקה של הבנק, עושה את שלו - הבוקר הודיע ארז יוסף, משנה למנכ״ל בנק הפועלים ו-COO, על פרישתו.  

קראו עוד בכלכליסט

ארז יוסף.היה משוכנע כי יזכה בתפקיד המנכ"ל, צילום: סיון פרג ארז יוסף.היה משוכנע כי יזכה בתפקיד המנכ"ל | צילום: סיון פרג' ארז יוסף.היה משוכנע כי יזכה בתפקיד המנכ"ל, צילום: סיון פרג

יוסף קיבל את ההחלטה לאחר שדירקטוריון הבנק בראשות היו"ר עודד ערן לא בחר בו לתפקיד המנכ"ל אלא העדיף על פניו מועמד חיצוני - דב קוטלר, לשעבר מנכ"ל ישראכרט. יוסף עבד כ-30 שנים בקבוצת הבנק.

לאורך כל המירוץ למנכ"לות שיצא לדרך לפני שלושה חודשים עת הודיע המנכ"ל אריק פינטו על רצונו לסיים את תפקידו לאחר קדנציה אחת, יוסף היה המועמד הפנימי המוביל, בוודאי בעיני בכירי הבנק. אלא שלקראת סוף התהליך הלך והתבהר הרצון של ועדת האיתור של הבנק בראשות עודד ערן להביא מועמד חיצוני, ונרשמו פניות לסמדר ברבר צדיק, מנכ"לית הבינלאומי, אורי לוין, שמונה לבסוף למנכ"ל בנק דיסקונט ולבסוף לקוטלר.

יוסף שהיה משוכנע כי יזכה בתפקיד, החליט כעת לסיים את הקריירה הבנקאית ארוכת השנים שלו.

יוסף מילא שורה של תפקידים בבנק, בחטיבה הקמעונאית, בחטיבה הפיננסית ובחטיבות האסטרטגיה והמשאבים. הוא החל את דרכו בבנק משכן - זרוע המשכנתאות של בנק הפועלים. בשנים האחרונות שימש מנהל מטה אסטרטגיה, שיווק ושירות בחטיבה הקמעונאית, ראש אגף פיננסי בחטיבה הפיננסית וראש אגף אסטרטגיה.

לפני שלוש שנים מונה לחבר הנהלה וכממונה על חטיבת האסטרטגיה, המשאבים והתפעול של הבנק. בתפקידו האחרון היה שותף מוביל בהנפקת ישראכרט, הוביל את בניית התוכנית האסטרטגית הרב שנתית והיה שותף לגיבוש אסטרטגיית הדיגיטל. כמו כן, גיבש והוציא לפועל את מהלכי היעילות וההתייעלות הארגונית, לרבות מהפכה בנכסי הנדל"ן של הבנק, אשר הביאו את הבנק ליחסי יעילות מהמרשימים במערכת הבנקאית. תחת אחריותו היו יחידות רבות בארגון, כולל אגף אסטרטגיה, אגף משאבי אנוש, אגף הרכש, אגף הלוגיסטיקה ויחידות התפעול (Back Office).

בישיבת הדירקטוריון שהתקיימה ביום שני האחרון ובה הוחלט (שלא פה אחד) על מינויו של קוטלר, ניסה פינטו ברגע האחרון לשכנע את הדירקטוריון להעדיף מועמד פנימי בדגש על בן טיפוחיו יוסף, אך הדירקטוריון העדיף כאמור את קוטלר.

יוסף בוחר לעזוב עוד בטרם כניסתו של קוטלר לתפקיד ולפני שידוע מה תוכניותיו של קוטלר לגבי חברי ההנהלה.

סימני שאלה נוספים עומדים כעת לבכירים נוספים בהנהלה ובהם גולן שרמן, ראש חטיבת החדשנות בבנק שהתמודד אף הוא על תפקיד המנכ"ל, המצפה לפי הערכות, לקבל את תפקיד ראש החטיבה הקמעונאית במקומו של רונן שטיין ולא ברור מה יעשה אם קוטלר לא ייתן לו את התפקיד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות