אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך תיראה האזהרה של אינסטגרם מפני פוסטים שיובילו לחסימתכם

כך תיראה האזהרה של אינסטגרם מפני פוסטים שיובילו לחסימתכם

הרשת החברתית הפיצה אזהרה לדוגמה, אותה תעביר למשתמשים דוברי אנגלית. מדיניות אכיפת התוכן שלה הוחרפה, בניסיון להרחיק פוסטים פוגעניים ותכנים כטרור, עירום, סחר בסמים ועוד

21.07.2019, 10:58 | שירות כלכליסט
אינסטגרם הציגה את האזהרות שתעביר למשתמשים שכותבים פוסטים פוגעניים - צעד שביצעה כדי לשפר את איכות השיח בה ולצמצם את הבריונות המקוונת. בפוסט שפרסמה הרשת החברתית בבלוג שלה, הראתה את מבנה האזהרות.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעות יישלחו לגולשים שפרסמו תוכן אלים, פורנוגרפי (לפי הגדרות שמרניות למדי של החברה, שכולל גם תמונות הנקה או עירום מצויר), דברי שנאה והסתה, מכירת מוצרים אסורים כסמים ונשק, הטרדה מינית ובריונות.

האזהרות לדוגמה שהציגה אינסטגרם האזהרות לדוגמה שהציגה אינסטגרם האזהרות לדוגמה שהציגה אינסטגרם

כל גולש יקבל הזדמנות לערער על מחיקת התוכן שלו והשבתת החשבון, בממשק שישב בתוך האפליקציה - מה שיחסוך את הצורך לחפש אחר מענה מקוון בפייסבוק (לאינסטגרם אין מוקד מענה טלפוני, למשל). החברה הודיעה שמשתמשים שיחזרו על העבירות האמורות ייחסמו לצמיתות, אם כי לא מסרה כמה עבירות יובילו לחסימה, והאם ישנן עבירות שחמורות בעיניה מאחרות.

בשבועות האחרונים חשפה הרשת החברתית כלים שונים לשיפור השיח, בראשם כלי בינה מלאכותית שמסוגלים להזהיר גולש מתוכן בעייתי שהוא יוצר כבר בשלב כתיבת הפוסט. אמנם מדובר בכלי שזמין רק בארה"ב עבור משתמשים באנגלית, אך יש להניח שההנהלה תשאף להרחיב את תפוצתו; בעיקר, לאור צמיחה בלאומנות ובתוכן השנאה באירופה.

עדיין לא ידוע האם ומתי יושקו האזהרות האמורות בשווקים נוספים, ויתכן שיגיעו גם למשתמשים במדינות אחרות, אם ממשק המכשיר שלהם הוגדר לעבודה באנגלית. אם קיבלתם אזהרה שכזו בתוך ממשק אפליקציית אינסטגרם, מדובר באזהרה רשמית ולא בניסיון פישינג; אם הגיעה ההתראה במייל, בווטסאפ או בתצורה אחרת, יתכן שמדובר בניסיון הונאה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות