אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוטיוב תיקנס במיליוני דולרים על שפגעה בפרטיות קטינים צילום: שאטרסטוק

יוטיוב תיקנס במיליוני דולרים על שפגעה בפרטיות קטינים

לפי מקורות הוושינגטון פוסט, תעניש נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב את החברה, משום שאספה בניגוד לחוק מידע אישי על בני פחות מ-13; זאת, לאחר שמומחי הגנת פרטיות טוענים כבר שנים שהחברה חושפת קטינים לתוכן ייעודי עבורם, בעודה מנטרת את הצפיות

21.07.2019, 12:17 | רפאל קאהאן
גוגל סיכמה עם ה-FTC, נציבות הסחר הפדרלית, על הסדר טיעון וקנס שלפי מקורות הוושינגטון פוסט צפוי להגיע ל"מיליונים רבים" של דולרים. הקנס יסגור חקירה של הנציבות, במהלכה נמצאה גוגל אשמה בעבירות הגנת מידע שנוגעות לפרטיות קטינים בארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט


הפרטים המדויקים של ההסדר והעבירות לא פורסמו, אך החוק האמריקאי אוסר על איסוף מידע אישי של בני פחות מ-13 להתאמת תוכן פרסומי עבורם. מומחי פרטיות הזהירו כבר שנים רבות שיוטיוב משדרת תכנים לילדים למרות שעל פי התקנון שלה אסור לקטינים מתחת לגיל 13 להשתמש בשירותיה.

קטינים ביוטיוב. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק קטינים ביוטיוב. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק קטינים ביוטיוב. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

ה-FTC שמורכבת מחמישה ניצבים - שלושה רפובליקנים ושני דמוקרטים - פועלת באופן עצמאי אך החלטותיה נמצאות בפיקוח משרד המשפטים ושוות ערך לפסיקת בית משפט. גוגל אינה הראשונה לחוש את נחת זרועה השנה; הנציבות צפויה לקנוס ב-5 מיליארד דולר את פייסבוק על חלקה בפרשת קיימברידג' אנליטיקה.

ההסדר נסגר במקביל להתעצמות קולות פוליטיקאים ופעילים חברתיים שקוראים להגברת את הפיקוח על חברות הטכנולוגיה. אמנם חלק מהדרישות מהדהדות טענות שמרניות על סתימת פיות ועל תמיכה באג'נדה פוליטית ליברלית-דמוקרטית, אך גם מהצד השמאלי עלו דרישות לפרק חלק מהחברות בטענה שהן מהוות סוג של מונופול דה-פקטו, כל אחת בתחומן.

ענקיות שירותים מקוונים נוספות, בראשן אפל ואמזון, נמצאות גם הן תחת בדיקות וחקירות בארה"ב ובאירופה, על נושאים שנעים בין פרטיות וזכויות גולשים ועד להגבלים עסקיים ותחרות לא הוגנת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות