אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכה מפתיעה לגוגל: שירותי הפרימיום של טינדר ינטשו את חנות אנדרואיד

מכה מפתיעה לגוגל: שירותי הפרימיום של טינדר ינטשו את חנות אנדרואיד

האפליקציה, שהיא מהמכניסות ביותר בעולם המובייל, תציע למשתמשים לשלם בנפרד על מנויי פרימיום, כדי לעקוף את עמלת 30 האחוזים של החנות. החברה הראשונה שעשתה זאת היתה אפיק, מפתחת פורטנייט - ומפתחת טינדר בחרה בתזמון מתוחכם לעזיבת החנות

21.07.2019, 12:42 | שירות כלכליסט

חברת Match Group, בעלת אפליקציית טינדר, תפריד חלק מתכונות היישום הפופולרי מחנות האפליקציות של גוגל כדי להימנע מהעמלה הנדרשת של 30%. לפי דיווח של סוכנות בלומברג, מדובר בתכונות הפרימיום טינדר פלוס וטינדר גולד, שהפכו את האפליקציה לאחת המכניסות ביותר בחנות בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

במקום להשתמש בתשתית של גוגל ולשלם לה את העמלה הקבועה, תעודד טינדר את המשתמשים להזין פרטי אשראי ולשלם לה ישירות. מאצ' גרופ היא החברה הגדולה השנייה שנוקטת בצעד שכזה, כשהראשונה היתה אפיק גיימס, מפתחת פורטנייט הפופולרי.

אפליקציית טינדר, צילום: tinder אפליקציית טינדר | צילום: tinder אפליקציית טינדר, צילום: tinder

אנו מנסים תמיד לבחון עדכונים ותוכנות שישפרו את הנוחות, השליטה וחופש הבחירה של המשתמשים שלנו", נמסר ממאצ' גרופ לבלומברג. "אנו תמיד מנסים לספק אפשרויות שמשפרות את החוויה שלהם והצעת אפשרויות תשלום היא חלק מכך". גוגל טרם הגיבה בנושא.

למרות שרק מאצ' גרופ ואפיק גיימס נקטו בצעדים לעקיפת העמלות של גוגל, חברות רבות אחרות שנשענות על מודל מנוי הביעו מורת רוח מהפגיעה של מדיניות העמלות בהכנסותיהן. מודל זה, של 30% עמלה, הפך לפופולרי הודות לחנות האפליקציות של אפל עוד ב-2008; בעוד חברות גדולות רואות בכך עלות לא נעימה אך אפשרית, מפתחים קטנים נפגעים מהמודל הזה שמשפיע מהותית על ההכנסות שלהם. זאת, בעיקר בהתחשב בכך ששיעור האפליקציות החינמיות באנדרואיד גדול במיוחד, ומשתמשי מערכת ההפעלה נוטים לרכוש פחות שירותי פרימיום בתוכן ממשתמשי iOS של אפל.

לא ברור כיצד תתייחס גוגל לצעד של מאצ' גרופ, והאם תנסה לנקוט בצעדים נגדה – אם בהיקף החשיפה של האפליקציה ואם בכלים אחרים. בפועל, היא וספקיות שירותים מקוונים אחרות כאפל ואמזון נמצאות תחת עינם הפקוחה של רגולטורים באירופה ובארה"ב כאחד בגין טענות להתנהלות מונופוליסטית ושליטה לא הוגנת על פני חברות שתלויות בהן. לפיכך, נראה שהצעד של מאצ' גרופ מגיע בתזמון נבון, שיקשה על גוגל לנקוט בצעדים חריפים - אם בכלל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות