אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פליטת האח הגדול גייסה 13.6 מיליון דולר בשבדיה לחברת אנרגיית המים שלה

פליטת האח הגדול גייסה 13.6 מיליון דולר בשבדיה לחברת אנרגיית המים שלה

חברת אקו ווייב פאואר שהקימה אינה ברוורמן השלימה גיוס ראשוני בבורסה בשטוקהולם; הגיוס ישמש את החברה לבניית חווה מסחרית לייצור אנרגיה מגלי הים ולהרחבת הפעילות שלה, שכוללת שתי חוות פעילות ופרויקטים בכמה מדינות

21.07.2019, 12:48 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מהאח הגדול לבורסה בשטוקהולם: חברת אקו ווייב פאואר (Eco Wave Power) השלימה בשבוע שעבר גיוס ראשוני של 13.6 מיליון דולר בבורסת נאסד"ק נורדיק (Nasdaq Nordic) בבירה השבדית. פרט מעניין על חברת האנרגיה הירוקה קשור במנכ"לית שלה - אינה ברוורמן, שייסדה את החברה לפני שמונה שנים, השתתפה בעברה בתוכנית האח הגדול בטלוויזיה.

קראו עוד בכלכליסט

ברוורמן ציינה כי ההנפקה בשטוקהולם היא "הוכחה לפוטנציאל הגלום באנרגיות נקיות וידידותיות לסביבה. הרישום בבורסה בשטוקהולם יחזק את החברה ויאפשר לה להשיג את מטרותיה. אנחנו מחוייבים לתרום את חלקנו למלחמה בשינויי האקלים בעולם".

תחנת הכוח של חברת אקו ווייב פאוור בגיברלטר, צילום: אקו ווייב פאוור תחנת הכוח של חברת אקו ווייב פאוור בגיברלטר | צילום: אקו ווייב פאוור תחנת הכוח של חברת אקו ווייב פאוור בגיברלטר, צילום: אקו ווייב פאוור

מניות החברה החלו להיסחר ביום חמישי האחרון תחת הסימול EWP, ורשמו עליות בשני ימי המסחר הראשונים. ביום שישי זינקה המניה ב-11% וחתמה בשווי של 509 מיליון קרונה שבדית (192 מיליון שקל).

בחברה ציינו כי ההנפקה בשבוע שעבר זכתה לביקושים ממשקיעים מוסדיים ובהם קרן הפנסיה של תאגיד הרכב סקאניה. לפי הנתונים של החברה, כ-5,900 משקיעים חדשים מהציבור הרחב השתתפו בגיוס, והמניות שנמכרו לציבור מהוות 18.2% מהון המניות בחברה.

מטרת הגיוס היא לבנות חווה מסחרית ראשונה ליצור אנרגיה מגלי הים. כמו כן, תשמש ההנפקה להרחבת צבר הפרויקטים ופעילויות השיווק והמכירות.

אינה ברוורמן אינה ברוורמן אינה ברוורמן

כיום יש לחברה שתי חוות פעילות להפקת אנרגיה, אחת בעיר יפו והשנייה בחצי האי גיברלטר. לחברה יש תוכנית להרחבת שתי החוות. צבר הפרוייקטים של החברה כיום עומד על 190 מגה וואט, כולל תחנה בסין בהיקף של 50 מגה וואט, פרוייקטים במקסיקו, סקוטלנד, פורטוגל, איטליה ובריטניה.

החברה נוסדה ב-2011 בתל אביב ופיתחה טכנולוגיה להפיכת גלי הים לחשמל ירוק. בחברה ציינו כי הם נחשבים ליחידים בעולם המתפעלים מערך של הפקת אנרגיה מגלים המחובר ומוכר חשמל לרשת תחת הסכם מסחרי לרכישת החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות