אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן Cars Tech של וולבו משקיעה ב-MDGo הישראלית

קרן Cars Tech של וולבו משקיעה ב-MDGo הישראלית

סכום ההשקעה טרם נחשף; החברה מפתחת טכנולוגיה לניתוח תאונות דרכים בזמן אמת והעברת מידע ערכי לשירותי החירום על בסיס חיישני המכונית הקיימים. הפיתוח נבחן בישראל בידי מד"א, וזמין על בסיס כרבע מיליון מכוניות מקוונות

22.07.2019, 10:00 | מאיר אורבך

קרן ההשקעות של וולבו, Volvo Cars Tech Fund, השקיעה בסטארט-אפ הישראלי MDGo, השקעה ראשונה שלה מחוץ לארה"ב ואירופה. סכום ההשקעה טרם נחשף; זו השקעה שניה של חברת רכב עולמית בחברה הישראלית. בחודש שעבר הודיעה יונדאי על השקעה ב- MDGo ופיתוח משותף איתה, ונחשפה תוכנית ההשקעה של וולבו בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

MDGo פיתחה מערכת לניתוח בזמן אמת של תאונות דרכים בהסתמך על חיישני רכב קיימים וקישוריות קיימת בלבד, ללא צורך בהתקנת כל חומרה נוספת. במקרה של תאונה, המערכת מפיקה דו"ח על סוג הפציעות מהן סובלים הנוסעים וחומרתן. הדו"ח נשלח מיד עם התרחשות התאונה לגורמי ההצלה ולבתי החולים כדי לסייע לצוותים הרפואיים לקבל החלטות רפואיות ולהעניק טיפול מהיר ומדויק.

מכונית וולבו מכונית וולבו מכונית וולבו

באמצעות כלי למידע עמוקה, כלי סימולציה מתקדמים וכלים ביומכניים, MDGo מחברת בין מחקר רפואי מתקדם למכניקה ומחשבת את הכוחות שהופעלו על הרכב, על האדם ברכב ועל איבריו הפנימיים. מפת הכוחות מתורגמת לתחזית פציעות בשפה רפואית ונשלחת באופן מידי לצוותים הרפואיים.

הטכנולוגיה של MDGo רשומה תחת ה-FDA ככלי תומך בקבלת החלטות רפואיות, ומוטמעת במד"א במסגרת פיילוט הכולל קבלת מידע בזמן אמת מ-250 אלף כלי רכב מקוונים בישראל.

ד״ר איתי בנגד, מנכ"ל MDGo ומייסד שותף, מסר: "MDGo ו-וולבו חולקות את אותו הערך – בטיחות תחילה. אנו שמחים שאחרי יונדאי, גם וולבו זיהתה את היכולת הטכנולוגית שלנו לספק שירותים מתקדמים בזמן אמת באמצעות מידע מחיישני הרכב. שירותים אלו מציעים ערך חדש וייחודי לנוסעים, החל מהצלת חיים במקרה של תאונה ועד ניהול אוטומטי ושקוף של תביעת הביטוח. יחד נעצב מחדש את הקשר שבין עולמות הרכב, הביטוח והרפואה, ונשנה את התפיסה לגבי בטיחות".

מנכ"ל קרן ההשקעות של וולבו, זאקי פאסיהודין, מסר: "הטכנולוגיה של MDGo עוסקת בדבר שקרוב לליבנו – הצלת חיים. המטרה העיקרית של MDGo הולמת באופן מלא את המטרות שלנו, ולכן אנו שמחים לתמוך בהמשך הפיתוח שלה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות