אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג כלכלית ירושלים ומבני תעשייה: מועמדים חדשים בקרב על הדירקטוריון צילום: נועם מושקוביץ'

מיזוג כלכלית ירושלים ומבני תעשייה: מועמדים חדשים בקרב על הדירקטוריון

דירקטוריון החברה הממוזגת ימנה תשעה חברים - שני דח"צים ממשיכים בתפקיד ו-16 מתמודדים על 7 המקומות הנותרים; המוסדיים מנסים להשפיע על ההרכב - הלמן אלדובי הציע את עודד שריג, ילין לפידות הציע את רגינה אונגר

22.07.2019, 13:38 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

המיזוג של כלכלית ירושלים ומבני תעשייה מתקרב ומעורר את הגופים המוסדיים לקרב על הרכב הדירקטוריון של החברה הממוזגת.

קראו עוד בכלכליסט

כלכלית ירושלים דיווחה הבוקר (ב') על המועמדים לדירקטוריון, שימנה תשעה חברים - שני דח"צים ממשיכים בתפקיד, ו-16 מתמודדים על שבעת המקומות הנותרים.

הסיבה לריבוי המתמודדים נובעת מהתערבות משמעותית של המוסדיים. הדירקטורים שכיהנו בעבר מתמודדים שוב על תפקידם, אך חלקם מונו בתקופות שונות וייצגו בעלי מניות מהעבר שכבר לא קשורים לחברה. בעל המניות הדומיננטי בכלכלית ירושלים דוד פורר, צפוי לנסות להגדיל את כוחו בדירקטוריון.

        

דוד פורר, צילום: אוראל כהן דוד פורר | צילום: אוראל כהן דוד פורר, צילום: אוראל כהן

        

בקרב המוסדיים, בית ההשקעות פסגות מציע את פאר נדיר, שכיהן בעברו בתור מנכ"ל קניוני עזריאלי ושימש דירקטור בגופים שונים לרבות חברת עמידר. מיטב דש מציע את מאיר סרברניק שהיה בעבר בין השאר מנכ"ל דנקנר השקעות ויו"ר חברת מתב. סרברניק מוצע גם על ידי קרן ההשקעות שמרוק של משפחת דיסני.

      

פאר נדיר, צילום: אסף לב פאר נדיר | צילום: אסף לב פאר נדיר, צילום: אסף לב

  

        

בית ההשקעות הלמן אלדובי מציע את פרופ' עודד שריג, שכיהן בתפקידים בכירים כולל יו"ר חברת הביטוח מגדל והממונה על שוק ההון והחיסכון הפנסיוני באוצר. בית ההשקעות ילין לפידות מציע את רו"ח רגינה אונגר, מומחית פיננסית, סגנית ראש לשכת רואי חשבון בעבר, המכהנת במספר דירקטוריונים.

מועמדים נוספים שהציעו את עצמם לדירקטוריון הם גיל גזית ויעל שניצר. גזית היה בעברו מנכ"ל חברת מדרוג, שניצר - שמחזיקה במניות - משמשת כיועצת המשפטית בחטיבת קאניה בחברת אלקטל-לוסנט. אגודת הקיבוצים והמושבים הציעה את מיכל קראוס, מנכ"לית מועצת החלב.

עודד שריג, צילום: נועם מושקוביץ עודד שריג | צילום: נועם מושקוביץ' עודד שריג, צילום: נועם מושקוביץ

במאי האחרון אישרו בעלי המניות של כלכלית ירושלים ומבני תעשיה ברוב גדול את המיזוג בין שתי החברות. 99.99% מבעלי המניות של כלכלית ירושלים תמכו בהצעה ו-84.7% בעלי מניות מבני תעשיה, מדובר בנתוני ההצבעה הן של בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי.

כלכלית ירושלים תתמזג לתוך החברה הבת שלה מבני תעשייה ותנוהל על ידי דודו זבידה. המיזוג יבוצע כך שבעלי המניות של כלכלית ירושלים כיום יקבלו 1.935 מניות של מבני תעשייה (החברה הקולטת במיזוג) כנגד כל מניית כלכלית ירושלים. גם החוב שגייסה החברה יאוחד כך שמחזיקי האג"ח יקבלו למעשה סדרות שוות בערכן מהחברה הממוזגת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות