אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשמית: אקוויפקס נקנסה ב-650 מיליון דולר על פריצת הענק צילום: רויטרס

רשמית: אקוויפקס נקנסה ב-650 מיליון דולר על פריצת הענק

ב-2017 גנבו האקרים מידע פיננסי רגיש של 143 מיליון מלקוחות ענקית דירוג האשראי; עתה הגיעה להסדר עם הרשויות והתובעים, ותשלם פיצויים וקנס גדול

22.07.2019, 14:38 | שירות כלכליסט

חברת דירוג האשראי אקוויפקס נקנסה ב-650 מיליון דולר - כך לפי דיווח של CNBC; הקנס הוטל במסגרת הסדר אליו הגיעה עם נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC) ועם מספר רשויות מקומיות ותובעים.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

החברה עברה ב-2017 פריצה של האקרים, שגנבו מידע אישי רגיש של 143 מיליון משתמשים, כמעט כולם אמריקאים. חקירת התקרית גילתה ליקויי אבטחת מידע חמורים, שהעידו על רשלנות מצד ענקית דירוג האשראי.

מדובר בקנס הגדול ביותר שהשיתה ה-FTC על חברה בשל סוגיית אבטחת מידע עד כה. ההסדר הגיע לאחר שורה ארוכה של חקירות משולבות, של דרגי שלטון מקומיים במספר מדינות בארה"ב ושל גופים פדרליים. הקנס יכלול תשלום של 175 מיליון דולר לרשויות המקומיות, ועוד 50 מיליון דולר לרשות הפדרלית להגנה פיננסית (CFPB).

בנוסף לתשלום פיצויים בהתאם לנזקים שהצליחו להוכיח, יהיו זכאים לקוחות אקוויפקס לעשר שנים של ניטור פעולות אשראי ללא עלות נוספת, מחשש לניסיונות הונאה פיננסית, גניבת זהות ועוד.

חוסר יכולתה, רשלנותה, והיעדר סטנדרטי האבטחה בחברה הזו סיכנו מחצית מאוכלוסיית ארצות הברית בגניבת זהות", מסרה התובעת הכללית של מדינת ניו יורק, לטישיה ג'יימס, בהודעה לעיתונות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות