אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי ידע על כישלון הניסוי של אינטק פארמה לפני שדווח? צילום: רויטרס

מי ידע על כישלון הניסוי של אינטק פארמה לפני שדווח?

מניית חברת התרופות הישראלית שנסחרת בנאסד"ק ירדה בחודשיים האחרונים ב־40%. אתמול דיווחה אינטק פארמה על כישלון שלב 3 בניסוי בתרופה שלה לטיפול בחולי פרקינסון. ההודעה הובילה להתרסקות המניה ב־78.6% בטרום המסחר

23.07.2019, 10:36 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת השבחת התרופות הישראלית אינטק פארמה, שנסחרת בבורסת נאסד"ק בארה"ב בשווי 99.55 מיליון דולר, הודיעה אתמול כי ניסוי שלב 3 בגלולה שפיתחה לטיפול בפרקינסון לא צלח.

קראו עוד בכלכליסט

המניה צנחה ב־78.6% עוד טרום תחילת המסחר והמשיכה לרדת במהלך היום. במהלך החודשיים האחרונים ירדה מניית החברה ב־40%, מה שמעלה את השאלה אם מישהו ידע על הכישלון טרם הדיווח.

בחברה סירבו להגיב ולהתייחס לכישלון הניסוי וצניחת המניה כתוצאה מכך, אך ג'פרי מקלר, סגן יו"ר ומנכ"ל החברה, מסר בהודעה למשקיעים, כי "אנו מאוכזבים מכך שמחקר ה־ACCORDANCE (לטיפול בפרקינסון) לא עמד ביעדיו עם מובהקות סטטיסטית".

מנכ"ל אינטק פארמה ג מנכ"ל אינטק פארמה ג'פרי מקלר | צילום: רויטרס מנכ"ל אינטק פארמה ג

באותה ההודעה מסר גם ד"ר מיכאל גנדרו, מנהל הרפואה הראשי של אינטק פארמה כי "אנו מודים בכנות לחולים, למשפחות ולאתרי הניסויים הקליניים המעורבים במחקר זה על מחויבותם לקידום מחקר בחולי פרקינסון (PD). אנו מקווים שגוף הנתונים הקליניים שאספנו יוכל לשמש בסופו של דבר לטובת חולי PD.

|על פי סקירתנו הראשונית של הנתונים, יש לציין כי תת־קבוצות מסוימות של מטופלים ביצעו ביצועים טובים במיוחד, אצל חולים אלו אנו רואים ירידה משמעותית בזמן עיבוד הנתונים במוח, נמשיך לנתח את הנתונים המלאים שנאספו".

מחקר החברה, שהגיע לניסוי שלב 3 בגלולה, נערך ביותר מ־90 אתרים קליניים ברחבי ארה"ב, אירופה וישראל, והשתתפו בו 462 מטופלים. החברה מנסה לפתח תרופת אקורדיון המשחררת באופן מושהה את תרופת הלבודופה לטיפול בפרקינסון – במעי. החברה ביקשה להראות את עדיפות הגלולה על הטיפול הקיים כיום במחלה באמצעות הפחתת ה־Off Time (זמן הקיפאון — בו החולה אינו מסוגל לזוז בשל היעדר דופמין במוח) - שלא הושגה.

בחודש מאי השנה חתמה החברה על הסכם עם חברת התרופות האמריקאית מרק (MERCK) לשימוש בגלולת האקורדיון שלה לפיתוח קליני של תרופה, בעקבות המהלך זינקה אינטק בכ־13% במסחר המוקדם, ועמדה אז על שווי של 198 מיליון דולר.

אינטק פארמה הוקמה בשנת 2000 על ידי קבוצת משקיעים בראשות צביקה יוסף, שהתפטר מתפקידו כיו"ר החברה בחודש מרץ 2016 "מסיבות אישיות". היא הונפקה בבורסה בתל אביב בשנת 2010 לפי שווי של 92 מיליון שקל (אחרי הכסף), ונמחקה ממסחר בתל אביב ב־15 לאוגוסט 2018.

מאידך המשיכה החברה להיסחר בבורסת נאסד"ק ארה"ב אליה נכנסה באוגוסט 2015, אז גייסה 30 מיליון דולר לפי שווי של 40 מיליון דולר (לפני הכסף) ודיסקאונט של 18% על השווי לפיו נסחרה אז בתל אביב – 160 מיליון שקל. החברה פועלת מהר חוצבים בירושלים ומעסיקה 70 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות