אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באג באפליקציית פייסבוק לילדים חשף קטינים לזרים ברשת צילום: TechCrunch

באג באפליקציית פייסבוק לילדים חשף קטינים לזרים ברשת

הרשת החברתית השיקה לפני מספר שנים את מסנג'ר Kids, גרסה של אפליקציית הצ'ט שנועדה לקטינים ופועלת בפיקוח הוריהם. ואולם, עתה מתברר שתקלה ביישום איפשר לזרים לפנות לילדים ללא בקרה, מה שחשף אותם לאיומי פדופיליה

23.07.2019, 11:55 | רפאל קאהאן

נחשף ליקוי חמור באפליקציית הצ'ט Messanger Kids של פייסבוק, שנועדה להוות כלי תקשורת מאובטח בין ילדים בני פחות מ-13 תחת בקרת ההורים שלהם; לפי דיווח של the Verge, האפליקציה מאפשרת לזרים לפנות אל הקטינים ולשוחח איתם ללא פיקוח.

קראו עוד בכלכליסט

אפליקציית הצ'ט הזו הושקה לפני כשנתיים וחצי, והוצגה כמתאימה למשפחות; דרכה, טענה פייסבוק, יכולים הורים להבטיח שילדיהם יתקשרו רק עם בני גילם. ואולם, הליקוי שהתגלה איפשר לילדים משתמשי מסנג'ר קידס להתחבר לשיחות קבוצתיות, בהן יכלו להשתתף גם מבוגרים ומשתמשים שלא אושרו בידי ההורים. היישום אינו זמין בישראל.

אפליקציית מסנג אפליקציית מסנג'ר קידס | צילום: facebook אפליקציית מסנג

פייסבוק הפיצה אזהרה למשתמשים שילדיהם השתתפו בשיחות לא מאובטחות שכאלה. ואולם, הרשת החברתית לא הפיצה הודעה רשמית בנושא ולא ידוע מה היקף הניצול של הבאג הזה, וכמה ילדים נחשפו כך לזרים בנסיבות מסוכנות כגון פעילות פדופילים ועוד.

לפייסבוק צפוי כאב ראש גדול לא פחות מזעמם של ההורים: אפלקציית מסנג'ר קידס פעלה במסגרת חוק פדרלי להגנה על קטינים ברשת, והליקוי הזה חושף את החברה לחקירה רגולטורית ולקנסות.

להנהלת הרשת החברתית לא חסרות בעיות ביחסיה עם הרגולטורים: היא תיקנס בכ-5 מיליארד דולר על אוזלת ידה בהגנת על פרטיות המשתמשים בפרשת קיימברידג' אנליטיקה, ונחקרת על שורת סוגיות של פרטיות והגבלים עסקיים בארה"ב, באיחוד האירופי, בהודו ובשווקים נוספים. היא נתפסת כחברה בעלת גבולות גזרה מוסריים פלואידיים למדי, וסיכון קטינים יכול להוות מניע משמעותי מאוד להגבלתה והענשתה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות