אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלות הנפקת הבורסה: בין 15 ל-20 מיליון שקל צילום: תומי הרפז

עלות הנפקת הבורסה: בין 15 ל-20 מיליון שקל

המשקיעים הזרים שימכרו מניותיהם במסגרת הצעת המכר יממנו חלק מהעלות; אם ההנפקה תיעשה לפי שווי של מעל 551 מיליון שקל, עודף התמורה למשקיעים תחולק באופן שווה בין הרוכשים לבין הבורסה; משקיעים מהציבור יוכלו לרכוש בשלב הציבורי כל אחד מניות בשווי של עד 31 אלף שקל

23.07.2019, 15:05 | רחלי בינדמן

הנפקת הבורסה שעתידה לצאת לפועל בקרוב, לפי שווי מבוקש של 700 מיליון שקל, צפויה לגלגל לכיסם של חתמי ההנפקה (בהובלת הברוקר הבינלאומי ג'פריס), לעורכי הדין ולרואי החשבון, סכום שינוע בין 15 ל-20 מיליון שקל. כך עולה מהתשקיף המעודכן שפרסמה הבורסה הבוקר.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההנפקה תתבצע הצעת מכר של כ-31% מהמניות של הבורסה, המוחזקות על ידי מספר משקיעים זרים - לרוב נהוג בהצעות מכר שרוב העלות תיספג על ידי המוכרים.

בהנפקה של אירונטאוטיקס שנעשתה לפי שווי של כמיליארד שקל (שבוצעה באוקטובר 2017) עמדה עלות ההנפקה על כ-30 מיליון שקל אך רובה ככולה נפלה על החברה - בהמשך דרשו המשקיעים המוסדיים שהשתתפו בה שקרנות ההשקעה שמכרו את מניותיהן בהנפקה יספגו כ-20 מיליון שקל מהעלות.

אלא שהמקרה של הבורסה שונה מעט, שכן במסגרת ההסכם עם המשקיעים הזרים, נקבע שאם ההנפקה תיסגר לפי מחיר למניה הגבוה מ5.51 שקלים (קרי שווי חברה של כ-551 מיליון שקל) - שיסדר למשקיעים הזרים רווח מהיר של 10% בתוך שנה - כל רווח עודף יתחלק בין הרוכשים לבורסה בחלוקה שווה, כאשר הבורסה אמורה להשתמש בתמורה, אם אכן תושג, לטובת שיפור תשתיות המחשוב שלה ולהוזלת עמלות (בבורסה כאמור צופים לשווי של 700 מיליון שקלים בהנפקה).

70% מההנפקה תיועד למשקיעים מוסדיים ועוד 30% לציבור הרחב, שיוכל לקנות בשלב הציבורי מניות בהיקף שלא יעלה על כ-31 אלף שקלים כל אחד. מנכ"ל הבורסה איתי בן זאב מעוניין שהציבור הרחב ייקח חלק בהנפקה אך לא בטוח עד כמה הציבור המקומי יענה להצעה בשלב הציבורי.

איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה, צילום: בלומברג איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה | צילום: בלומברג איתי בן זאב מנכ"ל הבורסה, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות