אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"תרומה זה אגואיזם צרוף"

מנכ"לים ובכירים בקהילה העסקית מדברים על ההתנדבות במסגרת עמותת יוניסטרים - ומספרים על חשיבות התכנית לילדי הפריפריה; כמו כן, שיתפו עד כמה הפעילות והעבודה עם הילדים חשובה גם להם

23.07.2019, 15:20 | מאור שלום סויסה

עמותת יוניסטרים יוצרת חיבור בין הקהילה העסקית לבין תושבי הפריפריה, באמצעות מודל פעילות ייחודי במסגרתו בני נוער לומדים ומתנסים בפועל בתהליך הקמת חברות סטארט-אפ בליווי צמוד של אנשי ונשות עסקים, שמעניקים לבני הנוער מהידע ומהניסיון שלהם.

במסגרת יוניסטרים מתנדבים יותר מ-4,700 אנשי עסקים, המגיעים למרכזי היזמות של העמותה, ומהווים מודל לחיקוי והשראה עבור החניכים. "יוניסטרים משפיעה על אלפי בני נוער במקומות שלאו דווקא חשופים לעולם הייטק והסטארט-אפים הישראלי, בקבוצות שלה היא נותנת להם כלים להשתלב בעולם הזה", סיפר עודד טל, מנכ"ל קרן קלרידג'ס שלוקח חלק פעיל בתוכנית.

קלמן שחם, מייסד ודירקטור בבית ההשקעות אלטשולר שחם, צילום: עמית שעל קלמן שחם, מייסד ודירקטור בבית ההשקעות אלטשולר שחם | צילום: עמית שעל קלמן שחם, מייסד ודירקטור בבית ההשקעות אלטשולר שחם, צילום: עמית שעל

גם ניר אורן, ראש החטיבה העסקית בפייסבוק, סיפר על העבודה עם החניכים: "בתור ישראלי בהייטק, אני מכיר את היכולת של טכנולוגיה לשנות ולתת ערך לכל מי שנוגע בה, אני רוצה לתת לנערים הללו את סט הכלים הזה כדי שגם הם יוכלו לקחת חלק בסיפור ההצלחה", אמר.

ללירז סופרין, מנהל תחום מילקי ומעדנים בשטראוס חשוב, מעבר לעבודה על הסטארט-אפ עם התלמידים, גם להקנות להם ערכים: "עם החניכים שלי אני שם דגש על פריצת גבולות, על להעיז לחלום ולא לפחד, ולהקנות להם את המקומות היותר עסקיים ולשלב את הדברים כדי לייצר מיזמים מרשימים שיובילו אותם קדימה".

מבחינת קלמן שחם, מייסד ודירקטור בבית ההשקעות אלטשולר שחם, ההתנדבות היא עניין של דרך חיים בחברה ומחוצה לה:"אצלנו באלטשול -שחם לקחנו על עצמנו את ההתנדבות בשתי מקומות - פריפריה וילדים. אני תמיד אומר לכל האנשים - תרומה זה אגואיזם צרוף וזה נותן לך סיפוק אינסופי".

ב24 ביולי תקיים עמותת יוניסטרים את אירוע השיא השנתי שלה, תחרות יזם השנה בהיכל התרבות ת"א. במסגרת האירוע יתחרו 80 סטארט-אפים של בני הנוער המשתתפים בתוכנית על פרס המיזם העסקי המצטיין ופרס האימפקט החברתי. בתחרות שופטים אנשי עסקים בכירי המשק הישראלי, לצד שגרירים מכל העולם, חברי כנסת ואנשי תקשורת. כמו כן, באירוע מתקיים קוקטייל פתוח לקהילה העסקית בו צפויים להשתתף כ-2,000 אנשי עסקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות