אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר מינוי לפידות: מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן תמיר דגן פורש מהתפקיד צילום: נמרוד גליקמן

לאחר מינוי לפידות: מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן תמיר דגן פורש מהתפקיד

דגן עמד ב-11 השנים האחרונות בראש זרוע הבנייה למגורים של קבוצת שיכון ובינוי; אייל לפידות, לשעבר מנכ"ל הפניקס, מונה לפני שלושה חודשים למנכ"ל הקבוצה

23.07.2019, 18:46 | נמרוד בוסו

מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן תמיר דגן הודיע היום למנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי אייל לפידות על רצונו לסיים את התפקיד. זאת, לאחר כ-11 שנים שבהם עמד בראש החברה, המהווה את זרוע הבנייה למגורים של שיכון ובינוי. ההודעה של דגן מגיעה חודשיים לאחר מינויו של אייל לפידות למנכ"ל קבוצת שיכון ובינוי.

משיכון ובינוי נמסר: ״מודים לתמיר דגן על 11 שנים של עשיה ותרומה לחברה ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך״.  קבוצת שיכון ובינוי פועלת בשני סקטורים עיקריים, של תשתיות ומגורים, בישראל ובעולם. החברה הבת שיכון ובינוי נדל"ן מרכזת את פעילות המגורים כאמור.

בחודש מרץ השנה דווח לראשונה על מינויו של אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס היוצא, למנכ"ל הבא של הקבוצה.באפריל אישר דירקטוריון שיכון ובינוי את המינוי המפתיע וחודש לאחר מכן אישרה אסיפת בעלי המניות את המינוי, וכן את התגמול החריג שיקבל לפידות - שכר בעלות שנתית של 4 מיליון שקל, בונוס של 4 מיליון שקל נוספים בכפוף לעמידה ביעדים ומענק חתימה של 2 מיליון שקל.

תמיד דגן , צילום: ענר גרין תמיד דגן | צילום: ענר גרין תמיד דגן , צילום: ענר גרין

בנוסף יקבל לפידות חבילת אופציות למימוש לעד 5% ממניות שיכון ובינוי בשווי 65 מיליון שקל - ובסה"כ שכר בעלות שנתית של 21 מיליון שקל.

אחת מחברות היזמות הגדולות בישראל

שיכון ובינוי נדל"ן שבראשה עמד דגן היא מחברות היזמות הגדולות בישראל ומחזיקה צבר של פרויקטים בפריסה ארצית. הפרויקטים של החברה בישראל, אשר מתאפיינים ברובם בהיקפים גדולים של שכונות, ממותגים תחת השם "חלומות" בצמוד לשם העיר או השכונה (לדוגמה: "חלומות כרכור"). את שנת 2018 חתמה החברה עם עסקאות נדל"ן בהיקף של 562 מיליון שקל וסגרה חוזים ל-321 יחידות דיור. בנוסף, בתחילת 2019 מכרה החברה 511 יחידות דיור בפרויקט חלומות אור ים שבאור עקיבא.

דגן עבר בתקופת כהונתו תקופות מורכבות בענף הנדל"ן, החל מהמשבר העולמי ב-2008, המחאה החברתית של 2011 הציפיה לתוכנית מע"מ אפס ב-2014 ותחילתה של תוכנית מחיר למשתכן בשנת 2015. בשל ההיסטוריה ארוכת השנים של שיכון ובינוי, לחברה צבר קרקעות היסטוריות גדול משמעותית מאשר יתר חברות היזמות בישראל, וכך צלחה גם את התקופות הקשות והניבה רווחים נאים. יחד עם זאת בהשוואת נתוני 2018 ל-2017 ניכרת ירידה משמעותית בהיקף המכירות של החברה.

בשלב זה לחברה פרויקטים בהקמה בישובים: חדרה, פרדס חנה, גבעת שמואל, קרית אונו, נתניה, חריש, ראשון לציון, קרית ביאליק, תל אביב ואשקלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות