אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל ההקלות של אוחנה: בוחני לשכת עוה"ד מאיימים להתפטר צילום: אוהד צויגנברג

בלעדי לכלכליסט

בגלל ההקלות של אוחנה: בוחני לשכת עוה"ד מאיימים להתפטר

לאחר הודעת שר המשפטים אמיר אוחנה לנבחני "דור הביניים" במועדי 2017-2018, כי יאפשר להם מועד בחינה נוסף, שיגר סגן נשיא ביהמ"ש המחוזי בת"א מכתב חריף אל אוחנה: "המהלך האמור נעשה שלא בידיעתנו, ואין בכוונתנו לתת לו יד"

24.07.2019, 07:22 | צבי זרחיה
בעקבות ההקלות שעליהן הודיע שר המשפטים אמיר אוחנה לנבחני “דור הביניים” של עורכי הדין (נבחני מבחני הלשכה במועדי חורף 2017, קיץ 2018 וחורף 2018), מאיימת הוועדה הבוחנת, שאמונה על בחינות ההסמכה של עורכי הדין, שתתפטר אם המהלך ייצא לפועל. הוועדה מונתה על ידי שרת המשפטים הקודמת איילת שקד.

קראו עוד בכלכליסט

השופט שאול שוחט, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב המשמש גם כיו"ר הוועדה הבוחנת, שיגר לאחרונה מכתב חריף אל אוחנה, שהגיע לידי “כלכליסט”. במכתב כתב שוחט כי "המהלך האמור נעשה שלא בידיעתנו, ואין בכוונתנו לתת לו יד. הוא עלול לפגוע באופן מהותי ביותר בתכליות בבסיס קיומן של בחינות ההסמכה. אנו מודעים לכך שהסכמתנו לא נדרשת. ברם, אם המהלך ייצא אל הפועל, הוועדה תשקול את התפטרותה".

טקס הסמכת עורכי דין , צילום: גיא אסיאג טקס הסמכת עורכי דין | צילום: גיא אסיאג טקס הסמכת עורכי דין , צילום: גיא אסיאג

אוחנה הודיע בשבוע שעבר כי יאפשר מועד בחינה מיוחד נוסף לנבחנים במועדים האמורים, על רקע הפערים ביניהם לנבחנים משנים קודמות ונבחני 2019 בפרט. למועד נוסף של הבחינה יהיו זכאים לגשת נבחנים שקיבלו בבחינה ציון 50‑59 וכן מי שניגש למועד המיוחד הראשון ונכשל בו.

השופט שוחט הזהיר כי "אנו רואים במהלך האמור פגיעה קשה באיכות הליך עריכת הבחינה ובדיקתה, הבא לוודא שלשורות הלשכה יצטרפו עורכי דין העומדים בדרישות ברמה מספקת”.

עוד כתב שוחט כי “מדובר בסטייה מהסיכום המדובר על האיזונים המהותיים שבו ובהפרתו. מדובר בפגיעה קשה בוועדה שהתחשבה רבות בטענות שהועלו ביחס למועדים הראשונים של הבחינה במתכונת החדשה. הדברים מגיעים עד כדי אי־אמון בה ומבלי לבוא בדברים עם הוועדה".

מלשכתו של שר המשפטים לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

100 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

100.
וועדת הבחינות צודקת.
כעורכת דין, אני מסכימה עם כל מילה של וועדת הבחינות. עקב המועד המיוחד השנה ובחינת יוני 2019, ישנם עורכי דין רבים חדשים, שאינם ראויים לכהן במקצוע. עורכי דין שרמת ידיעתם המשפטית אינה גבוהה בהרבה, אם בכלל, משל האזרח הישראלי הממוצע. ממש לא אתפלא אם תהיה בשנים הקרובות עלייה משמעותית בתביעות הרשלנות המקצועית כלפי עורכי דין.
ר  |  03.08.19
לכל התגובות