אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההנפקה הראשונית של WeWork  - כבר בספטמבר הקרוב צילום: בלומברג

ההנפקה הראשונית של WeWork - כבר בספטמבר הקרוב

כך לפי דיווחים בתקשורת האמריקאית - ההערכה בשווקים היתה שההנפקה תצא לפועל רק בסוף השנה; חברת חללי העבודה המשותפים מתכוונת לגייס בין 5 ל-6 מיליארד דולר בהנפקה הראשונית

24.07.2019, 07:00 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת חללי העבודה המשותפים WeWork מתכוונת לצאת להנפקת מניות ראשונית (IPO) מוקדם מן הצפוי: לפי דיווחים בארה"ב, החברה שייסד אדם נוימן - העומד בראשה בתפקיד המנכ"ל - מתכננת לבצע את ההנפקה כבר בספטמבר הקרוב, לאחר שבשווקים ציפו שההנפקה תתבצע לקראת סוף השנה.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה הגישה למעשה את מסמכי ההנפקה הראשוניים והחשאיים כבר בדצמבר 2018 אך בשלב זה לא התקדמה מעבר לכך. לפי דיווחים מהלילה, המסתמכים על מקורות מקורבים להנפקה, WeWork מתכוונת להגיש באוגוסט מסמכים מעודכנים, ואלה כבר יתפרסמו בציבור, לקראת מימוש בפועל של ההנפקה חודש לאחר מכן. הדיווחים לא קיבלו אישור רשמי של החברה.

סכום הגיוס הכולל ב-2019 בהנפקות ראשוניות צפוי להיות הגבוה ביותר אי פעם, או קרוב לכך, וההערכה היא ההערכה היא שב-WeWork החליטו להקדים את ההנפקה מחשש שהתקופה המוצלחת מתקרבת לקיצה.

 

החברה מעוניינת לגייס בין 5 ל-6 מיליארד דולר בהנפקה, 2 מיליארד דולר יותר מכפי שתכננה בשלבים מוקדמים יותר של המהלך. במקביל, הנהלת WeWork צפויה להיפגש השבוע עם בנקים להשקעות בארה"ב, במטרה לקבל הלוואה נוספת לתמיכה בהמשך ההתרחבות. 

בהתאם לסכום ההלוואה שתקבל, ייתכן ש-WeWork תחליט להפחית את סכום הגיוס בהנפקה עצמה, ובכך להעלות את הסיכוי להנפקה מוצלחת, למרות ההפסדים הגבוהים שהיא מציגה. בכל מקרה, סכום הגיוס צפוי להציב את הנפקת WeWork במקום השני מתחילת השנה בניו יורק, אחרי אובר - חברת הנסיעות המשותפות גייסה 8 מיליארד דולר בהנפקה.

שווי החברה הוערך בסבב הגיוס האחרון שביצעה ב-47 מיליארד דולר, אז גייסה 8.5 מיליארד דולר, חלקם באמצעות אג"ח. על אף ההתלהבות סביב החברה שהוקמה על ידי נוימן הישראלי ומיגל מקלווי, האג"ח נסחרו מאז ההנפקה בתשואת זבל.

מכיוון שמסמכי ההנפקה עדיין חסויים, לא נחשפו באופן רשמי הביצועים שלה. עם זאת בתקופה האחרונה הציגה החברה מספרים אחדים המשקפים את פעילותה ובראשם ההפסד העצום של 2 מיליארד דולר שרשמה ב-2018. שווי החברה הוערך בסבב הגיוס האחרון שביצעה ב-47 מיליארד דולר, אז גייסה 8.5 מיליארד דולר, חלקם באמצעות אג"ח. בתחילת החודש חשף הוול סטריט ג'ורנלשאדם נוימן הכניס לכיסו מעל 700 מיליון דולר באמצעות שילוב של מכירת מניות ואג"ח.

המשקיעה הגדולה בחברה עד היום היא סופטבנק היפנית, והיא עשתה זאת לראשונה לפני שנתיים. עם זאת, בסבב האחרון נסוגה הענקית היפנית מכוונתה להשקיע 16 מיליארד דולר והשקיעה לבסוף 2 מיליארד דולר בחברה, ובכך הגיעה השקעתה הכוללת בה ל-10.5 מיליארד דולר.

 , צילום: גטי אימג צילום: גטי אימג'ס  , צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות