אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה אחרי עשורים: המדינה תרחיב את יישובי ואדי ערה באלפי דונמים צילום: ערן יופי כהן

פרסום ראשון

לראשונה אחרי עשורים: המדינה תרחיב את יישובי ואדי ערה באלפי דונמים

המועצה הארצית אישרה בנייה על 5,800 דונם של יערות בואדי ערה. האישור יאפשר תוספת של 12 אלף יח"ד באום אל פאחם, 14 אלף יח"ד בכפר קרע וכ-2,000 יח"ד בערערה

24.07.2019, 19:19 | אמיתי גזית

המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה אתמול (ג') ברוב קולות שינויים דרמטיים בתוכניות מתאר מחוזיות וארציות שיאפשרו הוספת 5,800 דונם שבהם פוטנציאל לבניית עוד 28 אלף דירות ביישובי ואדי ערה.

קראו עוד בכלכליסט

בעקבות החלטת המועצה, תתאפשר באום אל פאחם (מזרחית לכביש ואדי ערה) תוספת בנייה בשטח של 2,100 דונם, בכפר קרע 1,400 דונם, ו-2,300 דונם בערערה. בהחלטה זו תמכו 13 חברי מועצה מתוך 17 שנכחו בדיון. בין התומכים גם נציגי הארגונים הירוקים.

אום אל פאחם, צילום: ערן יופי כהן אום אל פאחם | צילום: ערן יופי כהן אום אל פאחם, צילום: ערן יופי כהן

מדובר בעתודות קרקע ענקיות שסומנו בתוכנית המתאר המחוזית (תמ"מ 6), ובתוכנית הארצית ליערות (תמ"א 22) כשטח יער, כך שעד

איתמר בן דוד, צילום: תומי הרפז איתמר בן דוד | צילום: תומי הרפז איתמר בן דוד, צילום: תומי הרפז

אתמול אסור היה לבנות שם. בפועל אלה יערות נטועים, שהקיפו את היישובים ומנעו את התרחבותם. אלא שבכל אחד מהיישובים מקודמת תוכנית מתאר חדשה שנועדה לתת מענה לגידול הטבעי, אך כל עוד השטח מסומן כיער אי אפשר היה לאשר את תוכניות המתאר האלה.

כעת, בעקבות החלטת המועצה הארצית תוכל הוועדה לתכנון ובנייה של מחוז חיפה להפקיד את תוכנית המתאר החדשה של אום אל פאחם שתאפשר תוספת של 12 אלף יחידות דיור לעיר וצמיחתה ל-140 אלף נפש; הפקדה של תוכנית המתאר לכפר קרע תאפשר תוספת של כ-14 אלף יחידות דיור עד להיקף אוכלוסייה של כ-75 אלף נפש; הפקדה של תוכנית המתאר החדשה לערערה תאפשר תוספת של כ-2,000 יחידות דיור עד להיקף אוכלוסייה של כ-50 אלף נפש.

יו"ר הוועדה המחוזית חיפה, איתמר בן דוד: "מדובר במהלך חשוב עבור יישובי ואדי ערה שזכה לתמיכה רחבה של מליאת המועצה הארצית. זה חלק משורה של צעדים של מוסדות התכנון לקידום יישובי החברה הערבית. עם השלמת המהלך ניתן יהיה לקדם של תוכניות מפורטות ביישובים באום אל פאחם, קרע וערערה, תוך קידום תשתיות חיוניות לאיכות חיי התושבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות