אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קושי באיתור מכולות בנמלים בשל שיבוש במערכות ה־GPS צילום: גדי קבלו

קושי באיתור מכולות בנמלים בשל שיבוש במערכות ה־GPS

הפרעות ממקור לא ידוע גורמות בחודשיים האחרונים לשיבוש בפעולת העגורנים ואיתור המכולות בנמלי חיפה ואשדוד, כך נודע ל"כלכליסט". מקור המקורב לנמל: "העובדים נאלצים לעבור להפעלה ידנית, וכתוצאה מכך תהליך הפריקה מתעכב"

25.07.2019, 08:26 | תומר הדר ואודי עציון

נמלי חיפה ואשדוד סובלים בחודשיים האחרונים משיבושים בפעולות העגורנים ובאיתור מכולות, זאת בשל קושי בהפעלת מערכות שונות המבוססות על טכנולוגיות GPS.

לדברי גורם המקורב לאחד הנמלים, "לפני כחודש החלו הפרעות במערכת שמותקנת במנופים בנמל שמסייעים לעגורנים לפרוק אוניות. העובדים עברו להפעלה ידנית של העגורן ותהליך הפריקה התעכב".

מכולות בנמל אשדוד, צילום: גדי קבלו מכולות בנמל אשדוד | צילום: גדי קבלו מכולות בנמל אשדוד, צילום: גדי קבלו

כיום מותקנות בנמלים מערכות שמנחות את עגורני הנמל בעבודתם באמצעות מערכת GPS המחוברת למשדר מרכזי המותקן בנמל. לדברי גורמים בנמלים, גם המערכות לאיתור מכולות סבלו בעת האחרונה משיבושים. במכולות מותקנות מערכות GPS המאפשרות התחקות אחר המכולה מיציאתה מנמל המקור עד להגעתה לנמל היעד, וכן את מיקומה בנמל.

הנמלים אינם היחידים שסובלים משיבושים מסוג זה. בחודש שעבר הודיעה רשות שדות התעופה כי קיימים שיבושי GPS במרחב נתב"ג המפריעים לתנועת המטוסים. כתוצאה מכך שינתה רשות שדות התעופה את מסלולי הנחיתה, והורתה לצוותי מטוסים לעבור לשיטות נחיתה אחרות. עד כה לא הובהר מהו מקור ההפרעות, אך לפי פרסומים זרים מדובר באמצעי שיבוש הפועלים בסוריה, והיקף ההפרעות מגיע עד

קפריסין.

מנמל חיפה נמסר: "באחרונה לא חווינו שיבושי GPS". בנמל אשדוד בחרו שלא להגיב.

ממשרד התחבורה נמסר: "ברשות הספנות והנמלים לא ידוע על שיבושים חריגים ב־GPS של העגורנים".

ממשרד התקשורת נמסר: "לא התקבלו תלונות בנושא. אם תתקבל פנייה, היא תיבדק על ידי הגורמים הרלבנטיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
יש לכם ככה רבע סיפור
אתם צודקים בערך אבל גם טועים. מה שקרה זה לא שהמכולות נעלמו. מה שקרה זה שהמנופים שובשו ולכן לא הצליחו להתמודד עם המיקומים של המכולות. כבר חודש וחצי שבאשדוד ובחיפה המנופים לא רוצים לתת קואורדינטות. הם נעלמים מהרשת והיו מקרים גם שפישלו מיקומים של מכולות. בנמל הלכו לבדוק מה קרה מול משרד הביטחון וקיבלו תשובות שהשיבוש מגיע מסוריה. ובגלל השיבושים עכשיו הנמל בחיפה קונה מנופים חדשים שלא עובדים יותר על GPS אלא על סיבים.
חיפאי  |  25.07.19