אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודש המכרז למינוי משנה לפרקליט המדינה צילום: אבי אוחיון, לע"מ

חודש המכרז למינוי משנה לפרקליט המדינה

נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ החליט להמשיך את הליך המכרז, זאת לאחר שעצר אותו לפני מספר שבועות. במכתב ששלח למנכ"לית המודחת אמי פלמור הוא נוזף בה על איזכור שמה של עו"ד ליאת בן ארי שמועמדת לתפקיד ו"העלאת הקשר פוליטי פסול שלא קיים"

25.07.2019, 14:04 | משה גורלי

נציב שירות המדינה פרופ' דניאל הרשקוביץ החליט להמשיך את הליך המכרז למינוי המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית. זהו המכרז אותו עצר לפני מספר שבועות, בין היתר בגלל מכתב אנונימי שקיבל ממספר פרקליטים שמחו על "תפירת" מועמדותה של עו"ד ליאת בן-ארי ברגע האחרון. בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה אמורה להיות התובעת בתיקי ראש הממשלה נתניהו במידה ויוגשו כתבי אישום.

ליאת בן ארי , צילום: עמית שעל ליאת בן ארי | צילום: עמית שעל ליאת בן ארי , צילום: עמית שעל

במכתבו המופנה למנכ"לית המודחת אמי פלמור, נוזף בה הנציב על כך שבפנייתה אליו "הנך מאזכרת פעמים רבות את גב' בן ארי. אני מוחה על עצם העלאת הנושא במכתבך, העלאה שיצרה הקשר פוליטי פסול שלא קיים. טוב היה לו נושא זה לא היה בא לעולם". במכתבו משקף הנציב הסתייגויות נוספות כמו ההמתנה הארוכה לאיוש המשרה ופרסום המכרז בתפר שבין כהונות השרים שקד ואוחנה, מה שהעלה חשד למחטף שבו פרקליט המדינה הפורש בדצמבר שי ניצן מכתיב ליורשו את המשנים שיעבוד עמם. ולמרות כל אלה החליט הנציב להפשיר את המכרז ולקיימו.

במשרד המשפטים טענו שההמתנה הארוכה היא בשל רפורמות איושים רוחביות במערכת. בן ארי אמורה לסיים את תפקידה כפרקליטת מיסוי וכלכלה בתל אביב בפברואר. בהנחה שקידומה לתפקיד פרקליט המדינה במקום ניצן לא הסתייע, עלה הרעיון למנותה למשנה במכרז הנוכחי. סיכוייה לזכות בו טובים בזכות ניסיונה וכישוריה כיוון שהיא היחידה מבין המועמדים שברזומה שלה תפקיד של פרקליט מחוז. שאר המועמדים הם שרון פרידמן, דסי פורר, איתי פרוסט ושלום שיפר. מועמד נוסף היה דן בהט התובע בתיק רונאל פישר שניגש וזכה בינתיים במכרז לתפקיד היועץ המשפטי של רשות העתיקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות