אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההכרזה על מפלגת המחנה הדמוקרטי: "נגמר עידן החנופה לימין" צילום: מוטי קמחי

ההכרזה על מפלגת המחנה הדמוקרטי: "נגמר עידן החנופה לימין"

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ הכריז על הקמת המפלגה החדשה יחד עם אהוד ברק וסתיו שפיר: "יצרנו כוח פוליטי משמעותי שכמוהו לא קם בשמאל שנים רבות"; ברק: "מקווה שזהו צעד ראשון לאיחודים נוספים"; הבטיח קמפיין שיהיה "הכי חד ובין העיניים"; שפיר: "כשבית בוער יוצאים החוצה ביחד כדי לכבות את השריפה ואז בונים אותו מחדש"

25.07.2019, 17:12 | צבי זרחיה

"יצרנו כוח פוליטי משמעותי שכמוהו לא קם בשמאל שנים רבות", כך אמר הערב (ה') יו"ר מרצ, ניצן הורוביץ באירוע ההכרזה על הקמת מפלגת המחנה הדמוקרטי לקראת הבחירות בספטמבר יחד עם ח"כ סתיו שפיר ועם אהוד ברק (מפלגת ישראל הדמוקרטית), "נגמר עידן החנופה לימין. להיות שמאלני זו גאווה ומחמאה". הוא התחייב בין היתר כי האיחוד יפעל לביטול חוק הלאום, והבהיר שמפלגתו לא תשב בממשלה עם בנימין נתניהו. ברק אמר כי "זהו צעד ראשון, אני מקווה, לאיחודים נוספים. המשותף לנו גדול מהמפריד בינינו". הוא הביע ביטחון כי מקומו ברשימה - העשירי - יהיה ריאלי והבטיח קמפיין שיהיה "הכי חד ובין העיניים".

קראו עוד בכלכליסט

הורוביץ, שעומד בראש המפלגה המאוחדת, אמר עוד כי "אנו יוצאים היום לדרך שתוביל בעוד חודש וחצי לחילופי שלטון במדינת ישראל ולשינוי חברתי. במערכת הבחירות הקודמת קראתי לחיבור השמאל וזה מה שקורה: כוח גדול וחזק שרץ יחד לבחירות. אני גאה ושמח שהצלחנו לאחד כוחות להניח להבדלים בצד להתמקד במחנה המשותף. זו משאת הנפש של הציבור: איחוד, חיבור, ועשינו זאת. נקדם חוקה, נשמור על התקשורת החופשית וארגוני החברה החופשית ונחתור לשלום, לפתרון מדיני, תוך שמירה על האינטרסים הביטחוניים של ישראל".

מימין: ברק, שפיר והורוביץ, צילום: מוטי קמחי מימין: ברק, שפיר והורוביץ | צילום: מוטי קמחי מימין: ברק, שפיר והורוביץ, צילום: מוטי קמחי

שפיר, שעזבה את מפלגת העבודה לטובת המקום השני באיחוד, אמרה כי "אני גאה בשותפיי ברק והורוביץ שעשו מאמץ אדיר כדי שנגיע לרגע הזה. שני השותפים מייצגים את המחויבות הערכית לשמירת זכויות האדם. עשינו בחירות לא פשוטות כדי להיות פה. העבודה היא הבית האידיאולוגי שלי. יכולתי לנוח על זרי ההישגים ולהמתין בנחת עד לבחירות. הבית בוער. השכונה. בוערת המדינה בוערת. כשבית בוער יוצאים החוצה ביחד כדי לכבות את השריפה ואז בונים אותו מחדש".

 , צילום: מוטי קמחי צילום: מוטי קמחי  , צילום: מוטי קמחי

ברק שהיה אחרון הדוברים אמר כי "זהו צעד ראשון במסע להחזרת ישראל למסלול, להחלפת משטר נתניהו ולהבטחת עתידה וביטחונה של ישראל כמדינה ציונית דמוקרטית. אני רוצה להודות לניצן שהוכיח מנהיגות ואחריות ועוד יידרש להן בדרך למימוש המלא. להודות לסתיו שללא תרומתה זה לא היה קם. תודה מיוחדת לח"כ עיסאווי פריג' שהיה האדריכל של המגעים והחיבור ולנועה רוטמן (חברת מפלגתו של ברק, צ"ז) שהיתה הציר הראשון לפעולה ובזכותה אנו עומדים כאן היום".

עוד הוסיף כי "ניתן למשטר נתניהו פייט כמו שלא נתנו לו 20 שנה וננצח".

בהודעה הרשמית על הקמת המפלגה המאוחדת נמסר הבוקר כי "המחנה הדמוקרטי של ישראל יוצא לדרך. יוזמי האיחוד מאמינים שהקמת המחנה הדמוקרטי היא צעד ראשון והכרחי במשימה להחזיר את מדינת ישראל למסלול".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות