אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר גוגל: "אף אחד לא ביקש בית חכם. זה לא מה שהמשתמשים רוצים"

בכיר גוגל: "אף אחד לא ביקש בית חכם. זה לא מה שהמשתמשים רוצים"

לדברי סגן נשיא חטיבת Nest של החברה, היא משנה את תפיסתה בתחום אינטרנט הדברים; האסטרטגיה החדשה תתמקד במחשוב סביבתי, מין הגדרה חדשה לבית חכם - שאמורה לספק למשתמש יותר יכולות מבלי לפגוע בפרטיותו

25.07.2019, 16:32 | רפאל קאהאן

גוגל משנה את האסטרטגיה שלה בתחום אינטרנט הדברים; "אף אחד לא ביקש בית חכם. זה לא מה שהמשתמשים רוצים", אמר בראיון לפורבס רישי צ'אנדרה, סגן נשיא ומנהל חטיבת Nest שמרכזת את התחום בחברה. "המשתמשים רוצים עזרה, טכנולוגיה שמיטיבה עימם".

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, החברה אימצה מודל חדש במסגרתו תנסה לפתח מערכות מחשוב סביבתי, כלומר ממשקים ומערכות שזמינות תמיד למשתמש בסביבתו המיידית. "זה מחשב שיודע להבין את המשתמש, לפעול בשמו ולספק לו עזרה בכל מיני דרכים שונות", הסביר. "אנחנו צריכים לדמיין את התקן המחשוב הזה ככזה שמפרקים את חלקיו ומתקינים את החיישנים שלו, וממשקי הקלט והפלט בכל מיני מקומות שונים בבית למשל".

מוצרי גוגל נסט מוצרי גוגל נסט מוצרי גוגל נסט

גוגל קוראת לזה "בית מסייע", מין מיתוג מחדש לסוגיית הבית החכם. צ'אנדרה הסביר שבית כזה יוכל למשל, להתאים את המוזיקה למי שנכנס הביתה. אם המתבגר מאזין בסלון לשירים עם מילים שלא מיועדות לפעוטות, בית כזה אמור להיות מסוגל לעצור את הניגון של המוזיקה הזו ולהמירה במשהו שיתאים לגיל של המאזינים הצעירים יותר. מערכת כזו תצריך ניטור קבוע ומתמשך של כל מה שעושים דיירי הבית, ומדובר בפתח לפגיעה נרחבת בפרטיות - אך צ'אנדרה טען שגוגל תימנע משימוש לא הוגן במידע.

קשה להתעלם מהשפעת הטענות נגד גוגל ושאר חברות הטכנולוגיה, עם שערוריות הפרטיות והחקירות הגבלים עסקיים שריסקו את הדימוי שלהן. גוגל תעשה הרבה כדי להראות למשתמשים שהיא השתנתה, מבלי להפחיד משקיעים ולהודות שטעתה בעבר.

שינוי המיתוג הזה נשמע כמהלך שיווקי לא מתוחכם במיוחד, אך יתכן שיהיו לו השלכות על משתמשי מוצרים של גוגל בעתיד. החברה קנתה את Nest ב-2014, והתאמצה להטמיע אותה באקוסיסטם שלה. לנסט יש תרמוסטטים מקוונים ומצלמות מקוונות, מוצרים שיכולים לשמש לאיסוף מידע ולחזק את תדמית התמנון של גוגל. פעילות נסט התנהלה באופן עצמאי במשך מספר שנים, ובשנה שעברה נבלעה לחלוטין בגוגל. יתכן שכדי להתנער מהתדמית הזו, יהיה על החברה ליצור הפרדה בין מוצרי בית מסייע ומוצרי בית חכם, כשהאחרונים עלולים לאבד את תמיכת היצרנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות