אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גל חום קיצוני באירופה: בצרפת נרשמה הטמפרטורה הגבוהה בהיסטוריה - יותר מ-40 מעלות צילום: אם סי טי

גל חום קיצוני באירופה: בצרפת נרשמה הטמפרטורה הגבוהה בהיסטוריה - יותר מ-40 מעלות

עוד לא עבר חודש מאז גל החום הקשה האחרון ביוני, ושיאי חום נוספים נרשמו ביבשת, הפעם בעיקר במערב אירופה - פורסמו התראות אדומות בבלגיה ובצרפת

25.07.2019, 16:28 | שירות כלכליסט

עוד לא עבר חודש מגל החום הקשה שהיכה את אירופה בסוף יוני, והיבשת שוב מתמודדת עם טמפרטורות שיא. גל החום הנוכחי אמור להגיע לשיאו היום (ה') ולפגוע בעיקר במערב אירופה.

קראו עוד בכלכליסט

בצפון צרפת פורסמה התראה אדומה – ההתראה הגבוהה ביותר - כשבפריז הטמפרטורות טיפסו לשיא של 40.6 מעלות. לפי האזהרות, הטמפרטורות עלולות להגיע לסביבות 42-43 מעלות בחלקים מהמדינה. לפי התקשורת המקומית, ליל אמש היה ככל הנראה החם ביותר שהנמדד בהיסטוריה.

גל חום באירופה. חוף הים בולנסיה, ספרד , צילום: EPA גל חום באירופה. חוף הים בולנסיה, ספרד | צילום: EPA גל חום באירופה. חוף הים בולנסיה, ספרד , צילום: EPA

בבריטניה נמדדו כבר 39 מעלות, והרכבות נדרשו להוריד מהירות בשל החום הכבד במסילות. במקביל, ההערכה היא כי שיאי חום ישברו היום גם בבלגיה, גרמניה והולנד, זאת לאחר שאתמול הטמפרטורות במדינות טיפסו ל-40.2, 40.5 ו-39.5 מעלות, בהתאמה.

שירות המטאורולוגיה של בלגיה פרסם אף הוא התראה אדומה וקרא לתושבים לנקוט בצעדי זהירות. בדומה, בצרפת הרשויות הזהירו את התושבים להימנע מטיולים ואף המליצו לעבוד מהבית אם אפשר. הפעוטונים נשארו סגורים היום.

גל החום באמסטרדם, צילום: AFP גל החום באמסטרדם | צילום: AFP גל החום באמסטרדם, צילום: AFP

יתרה מכך, האדריכל הראשי שאחראי על עבודות השיפוץ בקתדרלת נוטרדאם הזהיר כי החום הקיצוני עלול להוביל לקריסת הגג אם הצירים יתייבשו. לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית חמישה אנשים נהרגו כתוצאה מהחום. בחלקים בצפון גרמניה מתייבשים נהרות ואגמים, והחשש הוא שהדבר יסכן את הדגים. בהולנד מאות חזירים מתו השבוע לאחר שמאוורר בחווה הפסיק לפעול.

לפי שירות המטאורולוגיה של בריטניה, גלי החום הם תוצאה של שינויי האקלים שהגדילו את הסבירות והחומרה של גלי חום ברחבי אירופה. כאמור, חודש יוני האחרון אף הוכרז כחם ביוני שתועד ב-139 השנים האחרונות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות