אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלפבית היכתה את התחזיות, המניה מזנקת ב-8.5% במסחר המאוחר צילום: רויטרס

אלפבית היכתה את התחזיות, המניה מזנקת ב-8.5% במסחר המאוחר

החברה האם של גוגל דיווחה על הכנסות של 38.94 מיליארד דולר ברבעון השני לעומת צפי ל-38.15 מיליארד דולר. הרווח למניה עמד על 14.21 דולר למניה לעומת צפי ל-11.3 דולר; עלות רכישת תנועת גולשים עמדה על 7.24 מיליארד דולר

25.07.2019, 23:12 | רפאל קאהאן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

אלפבית(החברה האם של גוגל) דיווחה הלילה (ה') על תוצאותיה לרבעון השני 2019: החברה רשמה הכנסות של כ-38.94 מיליארד דולר, תוך שהיא מכה את תחזיות וול סטריט שעמדו על כ-38.15 מיליארד דולר. בנוסף הרווח למניה זינק גם הוא ועמד על כ-14.21 דולר למניה לעומת צפי של 11.30 דולר. ואולם הנתון המעניין והרווחי ביותר עבור ענקית האינטרנט הוא עלות רכישת תנועת גולשים, שעמדה על 7.24 מיליארד דולר לעומת צפי לעלות גבוהה יותר של 7.27 מיליארד דולר. בעקבות כך מזנקת המניה ב-8.5% במסחר המאוחר.

קראו עוד בכלכליסט

המספרים האלה מצוינים עבור גוגל והם מסמנים חזרה לפסי רווחיות. ברבעונים הקודמים היא סבלה מעלויות חיצוניות בדמות קנסות, כגון 1.7 מיליארד דולר ששילמה לאיחוד האירופי באשמת הפרעה לתחרות. ברבעונים קודמים היו קנסות אחרות או עלויות כבדות נוספות בדמות תיאום המס שבוצע מול חלק ניכר מחברות הטכנולוגיה הגדולות בארה"ב.

גוגל, החברה הגדולה והחשובה ביותר באלפבית, מחזיקה כ-90% משוק החיפוש באינטרנט בארה"ב וכ-61% משוק הפרסום המקוון העולמי ששוויו 142 מיליארד דולר, כך על פי נתוני eMarketer. כעת היא מסובכת עד הצוואר בבדיקה יסודית של עסקיה בידי כמעט כל רגולטור בעל כוח.

הרווח הנקי עמד כל כ-9.95 מיליארד דולר לעומת 3.2 מיליארד ברבעון המקביל אשתקד, אך נתון זה פחות מעניין מכיוון שהחברה שילמה קנס של כ-5 מיליארד דולר לאיחוד האירופי באותו הרבעון והנתון בלעדיו היה גבוה הרבה יותר. גם נתון המס פחת וברבעון הנוכחי הוא עמד על 18% לעומת 24% בשנה שעברה. היקף העובדים שלה עלה באופן מרשים בכ-18.5 אלף עובדים בשנה האחרונה. מדובר בהוצאה נוספת שאולי תצמצם את שורת הרווח בהמשך.

כעת גוגל עומדת למבחן לאחר שהממשל הפדרלי הודיע רשמית שהחברה נתונה בחקירה של הגבלים עסקיים - נתון שאלפבית נמנעה מלציין בדו"ח שלה. אך כמו שמניותיה של פייסבוק לא ממש סבלו מבעיה בעניין זה, כנראה גם אלה של אלפבית לא צפויות להיפגע - גם אם זה לא ממש מועיל להן. מניית אלפבית היתה זו שהציגה את הביצועים הגרועים ביותר בשנה הנוכחית, עלייה ממוצעת של 9% זאת לעומת 20% של גידול ממוצע ב-S&P 500 או אפילו לעומת יריבותיה. פייסבוק למשל הזניקה את מנייתה בכ-52%, אמזון בכ-32% וכך גם אפל.

עם זאת, לעומת הרבעון הקודם זה הנוכחי מהווה זריקת הרגעה למשקיעים שאולי היו מודאגים. אלפבית דיווחה אז על כך שפספסה את התחזיות בכמיליארד דולר. היא גם סירבה לחשוף בדיוק איזו חטיבה הפסידה. כרגע החברה כבר עברה לכאורה את עין הסערה, היא צריכה להיזהר מאוד כעת ולהימנע מלסתבך בסערה נוספת בחקירת ההגבלים העסקיים מול הקונגרס שמתנהלת בימים אלה.

המנכ"ל סונדאר פיצ המנכ"ל סונדאר פיצ'אי | צילום: בלומברג המנכ"ל סונדאר פיצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
אפל תיצור תוכנה לPR בחברות בעיתונים בספארי, פייסבוק וטוויטר שמאפשרת להם למחוק תגובות להגיב
אפילו על ידי פניה רשמית ולהוסיף V כחול או בתגובה עם שם מפוברק גם לפייסבוק וטוויטר שעולה 50,000$ לעובדי PR או שחרור הודאה לעיתונות בעיתון חשוב ועיתונאים יקבלו פידבק וזה 50,000$ לכל עובד חברה גם בפייסבוק וטוויטר וגם לעיתונאים זה עולה 50,000$ ועובדי בנקים וקרנות גידור. שיקבלו הודאות מסוגרות על כל הודאה רשמית חשובה מסודרת מהחברה בV כחול רשמית. זה בעתיד של הPR שיעקוף עיתונאים ואפל תרוויח טריליון $ בשנה.
מנכ״ל אפל  |  26.07.19
3.
אייפון 11 יכיל מסך זעיר בצורת מלבן זעיר שאפשר להזיז במסך עומד לסרטים כמו מיוטיוב עם סאונד
או אפל מיוזיק או פייסבוק. ואם אתה לוחץ עליו יופיו שלושה כפתורים למעלה פתרתי בעיה עכשיו שמנסים לפתור 12 שנה באייפונים עם מלבן עומד לא שוכב וכך זה יעיל באייפון באייפון 11 ו11R בלבד. למשל ליוטיוב עם סאונד וזה לא יפגע ברווחי אפל מיוזיק כי זה רק שיר אחד ואפל לא תאפשר לעבור לסרטון הבא. בקילר פטנט. קדימה לעבודה טים. פתרתי סוף סוף את הבעיה. מחירות האייפון יהיו מטורפות בזכות הפטנט הזה.
מנכ״ל אפל  |  26.07.19
1.
אייפון 11 יכיל עיצוב של פלוס עם קצוות מעוגלים בקילר רעיון בדומה לאייפון XS וX
עם שלושה קצוות מעוגלים בפטנט ולא בצורת משולש. צורה סימטרית ובו זמן מכיל קצוות עגולים. בפטנט. קדימה לעבודה. זה יהיה מבריק. אפל תגדיל את ההזמנות ב-20 מיליון. האייפון 11R יכיל שצי מצלמות עם סמל אפל בקשת כמו סמל החברה המפורסם ב-77.
מנכ״ל אפל  |  26.07.19