אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס "חטף" 20 מיליארד דולר מהפעילות שדויטשה בנק סגר צילום: בלומברג

ברקליס "חטף" 20 מיליארד דולר מהפעילות שדויטשה בנק סגר

בבנק הבריטי הצליחו לשכנע מנהלי קרנות גידור שניהלו את כספם בחטיבת הברוקראז' של דויטשה בנק להעביר אותו אליהם; זאת שבועיים לאחר שהבנק הגרמני הודיע על סגירת החטיבה

25.07.2019, 21:25 | שירות כלכליסט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון ב"כלכליסט"

ברקליס הוא הזוכה הראשון והגדול מהמצוקה והסחרור אליהם נקלע דויטשה בנק – שהודיע לאחרונה על שורה של שינויים אסטרטגיים ומכירת חטיבות.

קראו עוד בכלכליסט

הבנק הבריטי, אותו מנהל ג'ס סטיילי, בעברו מבכירי המנהלים בג'יי.פי מורגן, הצליח לשכנע משקיעים גדולים ומנהלי קרנות גידור של 20 מיליארד דולר בחטיבת ההשקעות והברוקראז' של דויטשה בנק להעביר את הכסף לקופתו של הבנק הבריטי. כך מדווח הערב (ה') CNBC, המתבסס על מקורות המקורבים למהלך. לפי הדיווח, אחד הלקוחות שמצאו בית חדש בברקליס אחראי על מחצית מהסכום האמור, כ-10 מיליארד דולר.

ברקליס, צילום: בלומברג ברקליס | צילום: בלומברג ברקליס, צילום: בלומברג

הסכום הכולל שהעבירו המשקיעים לניהולו של ברקליס הוא הגדול ביותר עד כה שיצא מדויטשה בנק במסגרת החלטתו לסגור את חטיבת המסחר שלו. דויטשה הודיע ב-7 ביולי כי הוא מתכוון להעביר את עיקר פעילות הברוקראז' לבנק הצרפתי BNP פאריבה אך העסקה בין שני הצדדים עדיין לא הושלמה – ומכאן הפתח למהלך של ברקליס.

זהו מצב נדיר, שכן לרוב לקוחות של בית ברוקראז' נמנעים ממעברים בין מוסדות פיננסיים – זאת לנוכח החשיבות המכרעת של האמון שנוצר ומתפתח בינם לבין נציגיהם בבנק, אשר הכרחי לניהול שוטף של הסכומים הגבוהים שהם מגלגלים.

הדיווח על המהלך המוצלח של ברקליס עורר לפי דיווחים מהומה בסקטור הפיננסי התחרותי של וול סטריט, שניהל בימים האחרונים מאבק על הלקוחות שחיפשו בית חדש להון העצום שבבעלותם בעקבות ההחלטה של דויטשה בנק. הבנקים הפעילים ביותר בתחרות על הלקוחות, לצד ברקליס, הם ג'יי.פי מורגן וגולדמן זאקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות