אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סופטבנק משיק קרן של 108 מיליארד דולר להשקעה ב-AI צילום: בלומברג

סופטבנק משיק קרן של 108 מיליארד דולר להשקעה ב-AI

תאגיד ההשקעות היפני הודיע על הקמת "קרן החזון 2" שתשקיע בחברות טכנולוגיה מרחבי העולם שמפתחות אינטליגנציה מלאכותית. סופטבנק עצמו ישקיע 38 מיליארד דולר. בין החברות שצפויות לקחת חלק בפרויקט - אפל, מיקרוסופט, פוקסקון ובנק ההשקעות הלאומי של קזחסטן

26.07.2019, 09:24 | שירות כלכליסט

קבוצת סופטבנק הודיעה היום (ו') על הקמת קרן השקעות חדשה שתשקיע בחברות טכנולוגיה מרחבי העולם שמפתחות אינטלגנציה מלאכותית. התרומה המצופה לקרן סופטבנק 2 מהקונגלומרט היפני ומשותפים אחרים עומדת על 108 מיליארד דולר, בהתבסס על סדרת מזכרי הבנות שנחתמו בין הנוגעות בדבר, כך אמרה החברה. בכוונת סופטבנק להשקיע 38 מיליארד דולר בקרן החדשה. כך על פי דיווח באתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

כמה תאגידים ידועים שצפויים לקחת חלק בקרן החזון 2 הם בין היתר אפל, מיקרוסופט, מרכיבת האייפונים פוקסקון, Standard Chartered Bank, וענקי הפיננסים היפנים Mizuho Bank, תאגיד הבנקאות Sumitumo Mitsui, ו-MUFG Bank. בנוסף צפויים להשקיע בקרן החדשה בנק ההשקעות הלאומי של קזחסטן, ומשקיעים מטייוואן. קרנות ההשקעות הסוברניות של סעודיה ואבו-דאבי, שהיו תומכות מרכזיות בקרן החזון הראשונה, אינן כלולות כעת ברשימת המשקיעים החזויים של סופטבנק.

מאסיושי סן, מייסד סופטבנק, צילום: רויטרס מאסיושי סן, מייסד סופטבנק | צילום: רויטרס מאסיושי סן, מייסד סופטבנק, צילום: רויטרס

הוול סטריט ג'ורנל דיווח ביום רביעי מפי מקורות שלא הזדהו שסעודיה ואבו-דאבי אמרו שהן שוקלות בחיוב להשקיע גם בקרן החדשה, אך שהפעם תרומתה של ריאד לא תגיע ל-45 מיליארד הדולר שהשקיעה בקרן הראשונה.

מסופטבנק נאמר שסך ההון החזוי להיות מושקע בקרן צפוי לעלות לאחר דיונים נוספים עם משתתפים פוטנציאלים אחרים. אם השותפים יעמדו מאחורי התחייבויותיהם, הקרן השנייה צפויה לגייס יותר מ-100 מיליארד הדולר שגייסה הראשונה.

הקרן הראשונה השקיעה עד היום מיליארדי דולרים בחברות טכנולוגיה וטלקומוניקציה גלובליות. הקרן , ששיעור ההחזר למשקיעיה עמד על כ-45% אחרי מסים ועל בסיס מניות נטו, השקיעה בין היתר בחברות אובר, Slack, The We Company (שנקראה קודם לכן וויוורק), כמו גם בחברת הקמעונאות הדיגיטלית ההודית פליפקארט.

במאי אמר מנכ"ל סופטבנק מסיושי סן שמטרת קרן החזון 2 הוא לעלות על קודמתה. מניות סופטבנק עולות בכמעט אחוז במסחר הבוקר באסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות