אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארה"ב: קצב הצמיחה האט ל-2.1% ברבעון השני צילום: גטי אימג'ס

ארה"ב: קצב הצמיחה האט ל-2.1% ברבעון השני

כלכלת ארה"ב התרחבה בקצב שנתי של 2.1% ברבעון השני, לעומת תחזיות מוקדמות לצמיחה של 1.9%-2% בקצב שנתי, ולעומת צמיחה של 3.1% ברבעון הראשון. היצוא האמריקאי צנח ב-5.2%, היבוא עלה ב-0.1%

26.07.2019, 15:38 | שירות כלכליסט

הצמיחה בארה"ב האטה ברבעון השני - אם כי לא בשיעור שחזו רוב האנליסטים של וול סטריט - זאת בעקבות מלחמת המכסים וההאטה העולמית המכבידים על הכלכלה האמריקאית, כך מסר היום (ו') משרד הסחר האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

התמ"ג האמריקאי גדל ברבעון החולף ב-2.1%, ירידה לעומת 3.1% ברבעון הראשון, וזהו שיעור הצמיחה האיטי ביותר שלו מאז הרבעון הראשון של 2017, במהלכו נכנס הנשיא דונלד טראמפ לתפקידו. אומדני האנליסטים היו על צמיחה ברמה של 2%-1.9%. 

הדו"ח הנוכחי מגיע על רקע חששות גוברים מכך שהצמיחה הנחלשת הפוגעת ברבות מכלכלות העולם זולגת גם לארה"ב. למרות שפעילות הצרכנים הייתה חזקה ברבעון החולף (רשמה עלייה של 4.3% לעומת 1.1% ברבעון הראשון), צמיחת הייצור ירדה לאחרונה ותחום הדיור נותר נקודת חולשה. במקביל, היצוא האמריקאי צנח ב-5.2%, ואילו היבוא עלה ב-0.1%. הדבר עולה בקנה אחד עם כך שקובעי המדיניות בבנק הפדרלי מביעים חששות לגבי האטה פוטנציאלית, ולפי הערכות הם צפויים לאשר הורדה של 0.25% בריבית בפגישתם בשבוע הבא.

אנליסטים מאמינים שלמרות שהכלכלה מאטה, היא עודנה חזקה דיה כדי לתמוך ברמות הרווח הנוכחיות. גולדמן זאקס מסר בדו"ח שפרסם מוקדם יותר השבוע שהנתונים הכלכליים האחרונים מעידים על מגמת שיפור, ושאסטרטגי הבנק מצפים שהצמיחה בהתמ"ג תחזור לרמה של סביב 2% במחצית השנייה של השנה.

 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
חסרי אומץ
אין לארצות הברית ולמדינות אירופה את האומץ הנדרש כדי להבריא באמת את הכלכלה,המנהיגות הכלכלית יודעת שהורדת ריבית והזרמת כסף לשווקים מעת לעת על מנת להגדיל את הביקושים במשק לא תוכל להימשך לעולם, צריכים מנהיגות אמיצה שתקטין תקציבים תעלה את הריבית , זה כמובן יביא למיתון בהתחלה המשקים יבריאו החובות יקנו ולאחר תקופה זמן יתחלקו הכלכלות שנית וכולם יצאו נשכרים,המשך הדרך הנוכחית תגדיל את החובות ובשלב מסוים תביא למפולת
בר  |  27.07.19
3.
הריבית האפסית חונקת את הכלכלה
הפער בין הריבית של הבנק המרכזי לריביות שמשלמים האזרחים יוצר אנומליה בה קל לפתוח עסק ולשכלל אותו עד שאפילו המחירים לצרכן יורדים דבר שגורם לאופוריה בצד של ההצעים. מוצר מנצח במחיר מנצח.. מה עוד אפשר לבקש? והתשובה היא כוח קניה. הריביות בצד של הצרכנים הם בשמים וככל שהשכר עומד והחזרי הריבית עולים... כוח הקניה נשחק. הפערים גורמים לאנשים להבין שמשהו לא כשר במשחק והם מתחילים לשמור על הכסף שאיכשהו נעלם. עם סף חרדה הולך וגובר האופטימיות החיונית והקיומית לכלכלה מתפוגגת.
משה  |  26.07.19