אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר הישראלי נועם גוטסמן ניצח - יוכל לשמור על החנייה הפרטית על המדרכה במנהטן צילום: Aloeblacc88

המיליארדר הישראלי נועם גוטסמן ניצח - יוכל לשמור על החנייה הפרטית על המדרכה במנהטן

עיריית ניו יורק טענה בעבר כי גוטסמן "אירגן" לעצמו מקום חנייה על אחת המדרכות הצפופות בעיר בלי רשות. במקביל טענו שכניו כי עובדיו של המיליארדר הישראלי מרחיקים אותם מהמקום, כשהם מנסים לחנות בו. כעת קבע משרד הבינוי של העירייה כי החנייה שייכת לגוטסמן - הוא רק ייצטרך להתקין בה דלת

27.07.2019, 11:13 | שירות כלכליסט

המיליארדר הישראלי-אמריקאי נועם גוטסמן יוכל לשמור על החנייה הפרטית ש"אירגן" לעצמו על המדרכה במנהטן - כך מדווח ה"דיילי ניוז". עם זאת, גוטסמן יידרש להתקין דלת למקום החנייה, כדי לשמור עליה מבחינה חוקית.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, לפני כמה שבועות עמד גוטסמן במוקד סכסוך חנייה במנהטן, לאחר שבנה לעצמו חנייה פרטית על אחת המדרכות הצפופות בווסט ווילג'. מחלקת הבינוי של עיריית ניו יורק זעמה על גוטסמן וטענה כי הוא "שיפץ" את החנייה, כך שתיראה כמו מקום חנייה לגיטימי. במקביל טענו שכניו כי עובדיו של גוטסמן מרחיקים אותם מהמקום כשהם מבקשים לחנות בחנייה ומזהירים אותם מפני גרירה.

הבית של נועם גוטסמן בניו יורק, צילום: google street הבית של נועם גוטסמן בניו יורק | צילום: google street הבית של נועם גוטסמן בניו יורק, צילום: google street

המיליארד הישראלי-אמריקאי נועם גוטסמן, צילום: Aloeblacc88 המיליארד הישראלי-אמריקאי נועם גוטסמן | צילום: Aloeblacc88 המיליארד הישראלי-אמריקאי נועם גוטסמן, צילום: Aloeblacc88

כעת נראה שהיוצרות התהפכו: לפי מכתב ששלח משרד הבינוי של עיריית ניו יורק לגוטסמן - החנייה שייכת לו. עליו רק להתקין דלת בבניין סמוך לחנייה, כדי שמבחינה חוקית הוא יוכל לקבלה. בעבר טענו השכנים כי החנייה אמורה לשמש כמקום להורדת מטענים. דוברו של ראש העיר ביל דה בלאסיו אף כינה בעבר את התנהלותו של גוטסמן "ניצול מביש של המרחב הציבורי".

"זה שערורייתי, הוא לא יכול להיות מעל לחוק", הגיב השכן אייל לוין המסוכסך עם גוטסמן על עניין החנייה כבר שלוש שנים. "זה פשוט לא ייאמן. אדם טוען שהוא צריך חנייה. הוא אף פעם לא משתמש בה, והוא עדיין מקבל חנייה על חשבון הציבור".

במאי האחרון כאקט של מחאה החנה לוין את רכבו במקום, וגילה שמכונית הטויוטה שלו נגררה. לקח לו שעות לאתר את רכבו במגרש גרירה בקווינס, והוא נאלץ לשלם 201 דולר על מנת לקבלה חזרה.

אולם לפי משרד הבינוי בדיקה נוספת של הנושא גילתה שגוטסמן קיבל את האישורים הדרושים כבר ב-2011. "אנחנו מרוצים מכך שמשרד הבינוי אישר את מה שטענו, שמדובר בחנייה חוקית", מסר דובר מטעמו של גוטסמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות