אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשויות המס בארה"ב מתלבשות על מחזיקי קריפטו צילום: Dan Kitwood

רשויות המס בארה"ב מתלבשות על מחזיקי קריפטו

על פי הוול סטריט ג'ורנל, מס ההכנסה בארה"ב שלח מכתבי אזהרה ליותר מעשרת אלפים מחזיקי מטבעות קריפטו שהפרו את חוקי המס. מנהל ה-IRS: "מרחיבים את המאמצים בנוגע למטבעות וירטואלים"

27.07.2019, 12:06 | שירות כלכליסט

מס ההכנסה האמריקאי (IRS) החל בשליחת מכתבי אזהרה ליותר מעשרת אלף מחזיקי מטבעות קריפטו, שלטענתו הפרו את חוקי המס, כך מדווח ה"וול סטריט ג'ורנל". המכתב לא פירט מהן ההפרות הנבדקות, אך מחזיקי מטבעות וירטואלים נדרשים לשלם כמה סוגי מס, כולל מס על רווחי הון.

"משלמי המס צריכים להתייחס למכתבים הללו ברצינות גמורה, מס ההכנסה מרחיב את המאמצים הנוגעים למטבעות הווירטואלים", מסר מנהל הסוכנות, צ'אק רטיג.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, שלב שליחת המכתבים אמור להסתיים עד סוף אוגוסט. ישנן שלוש גרסאות למכתב, בהתבסס על המידע שיש לסוכנות על הנמענים. הנוסח החמור ביותר מבקש מהנמענים שטוענים כי לא הפרו את החוק להצהיר כי הם מצייתים לחוקי המסים, תוך אזהרה כי הצהרה כוזבת היא עבירה על החוק. שתי הגרסאות האחרות פחות מאיימות ומציינות כי ייתכן והנמען לא מכיר את דרישות הדיווח על עסקאות של מטבעות וירטואלים.

מס הכנסה בארה"ב, צילום: בלומברג מס הכנסה בארה"ב | צילום: בלומברג מס הכנסה בארה"ב, צילום: בלומברג

המאמצים של מס ההכנסה האמריקאי מגיעים בעוד בחודשים האחרונים נהנה הביטקוין – מטבע הקריפטו הפופולארי ביותר – מעליות במחיר. בשבוע שעבר טיפס המטבע למחיר של 12 אלף דולר, יותר מפי 3 מהשווי שלו בסוף 2018.

בעוד שמטבעות הקריפטו מתחילים למשוך את תשומת הלב של משקיעים וחברות, ביניהן פייסבוק, מתגבר החשש לניצול לרעה של המטבע על ידי סוחרי סמים ושחקנים פליליים אחרים. במס הכנסה חוששים גם מהעלמות מס.

דובר הסוכנות סירב לפרט כיצד התקבל המידע על מחזיקי המטבעות. ככל הנראה מקור מידע אחד הגיע מפלטפורמת המסחר במטבעות קריפטו Coinbase שבצו בית משפט נדרשה לספק מידע על 13 אלף מחזיקי חשבונות.

מומחי מס ממליצים לשתף פעולה עם מס הכנסה. לדבריהם, עדיף וגם זול יותר בסופו של דבר לגשת למס הכנסה ולתקן את הבעיות מאשר להתמודד עם ההשלכות לאחר מכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות