אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתמה עסקת סופרגז: אלקו תשלם לעזריאלי 770 מיליון שקל צילום: Israel Hadari

נחשף בכלכליסט

נחתמה עסקת סופרגז: אלקו תשלם לעזריאלי 770 מיליון שקל

לפי תנאי ההסכם שפורסמו הבוקר בדיווח לבורסה, אלקו תשלם 10 מיליון שקל במועד החתימה ו-40 מיליון שקל נוספים עד ה-31 באוקטובר אם העסקה לא תושלם עד למועד זה - יתרת הסכום תועבר ב-7 תשלומים שנתיים

28.07.2019, 10:05 | גולן חזני

עסקת רכישת סופרגז נחתמה: חברת אלקו שבשליטת האחים מייק ודני זלקינד חתמה על רכישת החברה מידי קבוצת עזריאליתמורת 770 מיליון שקל. העסקה נחשפה לראשונה ב"כלכליסט" ודיווח על כך נמסר הבוקר (א') לבורסה.

קראו עוד בכלכליסט

שתי החברות העבירו דיווח לבורסה על ההסכם - אלקו תשלם 10 מיליון שקל במועד החתימה ו-40 מיליון שקל נוספים עד ה-31 באוקטובר במידה שהעיסקה לא תושלם עד אז.יתרת הסכם תשולם בשבעה תשלומים שנתיים ותהווה מעין הלוואת מוכר של עזריאלי. היקף העיסקה הכולל הוא למעשה 1.02 מיליארד שקל אבל מתוכו מופחת חוב פיננסי של 250 מיליון שקל של סופרגז.

מהנתונים שמפרסמות החברות עולה עוד שסופר גז הכפילה את רווחיה ברבעון הראשון של 2019 ל-30 מיליון שקל לעומת 61 ו-66 מיליון שקל בכל אחת מהשנים 2017 ו-2018.

את אלקו ייצגו עוה"ד שרון אמיר, מיטל לדרמן ונועם שועלי ממשרד נשיץ ברנדס אמיר. את קבוצת עזריאלי ייצגו מיקי ברנע, יובל לזי ואילן בלומנפלד ממשרד ברנע ג'פה לנדה ושות'.

מימין: מייקי ודני זלקינד, צילום: Israel Hadari מימין: מייקי ודני זלקינד | צילום: Israel Hadari מימין: מייקי ודני זלקינד, צילום: Israel Hadari

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
האם תדיראן הפסידו?
בקרוב נדע אם תדיראן הפסידו עזקה מעולה או אלקו שילמו הרבה יותר מדי. אבל ככה זה כשהשווים נקבעים על ידי מתווכים. בנקי השקעות גובים שכר טירחה של עשרות מיליונים שהיה יכול ללכת ישירות לכיס המוכרת. כאילו עזריאלי ואלקטרה לא יודעים לדבר ביניהם לבד. אבל השכירונים בחברות הציבוריות צריכים לתת פרנסה ליועצים, להערכות שווי מיותרות, עבודות כלכליות שאף אחד לא קורא ורואי חשבון עם דוחות מטופשים. מחרתיים, המשרדים הכלכליים יצטרכו לאשר את תנאי השכר של השכירונים בחברות הציבוריות. והכל כמובן על חשבון בעל הבית החלש. אבל ככה זה כשאתה יורש עסק של מיליארדים.
טמבור  |  28.07.19