אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית המתאר החדשה לקריית טבעון - תגדל ל-26.5 אלף תושבים צילום: זהר שחר

אושרה תוכנית המתאר החדשה לקריית טבעון - תגדל ל-26.5 אלף תושבים

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה אישרה באופן סופי את תוכנית המתאר הכוללנית החדשה למועצה המקומית, במסגרתה צפויות להיבנות 1,540 יחידות דיור חדשות עד שנת 2040 - רובן דירות קטנות שישתלבו במרקם הבנוי באמצעות תוכניות להתחדשות עירונית

28.07.2019, 12:30 | בילי פרנקל
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז חיפה אישרה בשבוע שעבר באופן סופי את תוכנית המתאר הכוללנית החדשה לקריית טבעון. במסגרת התוכנית צפויות להיבנות במועצה המקומית 1,540 יחידות דיור חדשות עד שנת 2040, שיאפשרו להגדיל את מספר התושבים במקום מ-18 אלף כיום, ל-26.5 אלף.

קראו עוד בכלכליסט

קריית טבעון, צילום: זהר שחר קריית טבעון | צילום: זהר שחר קריית טבעון, צילום: זהר שחר

התוכנית, שתחליף את תוכנית המתאר הקודמת של היישוב משנת 1999, נועדה לשמש כתשתית התכנונית וכבסיס לפיתוח היישוב ל-20 השנים הקרובות. הרוב המכריע של יחידות הדיור החדשות, כ-1,200, יהיו דירות קטנות שישתלבו במרקם הבנוי, באמצעות תוכניות התחדשות עירונית במתחמים מוגדרים ביישוב.

בנוסף כוללת התוכנית 146 אלף מ"ר שטחי תעסוקה ומסחר, וכ-45 אלף מ"ר לשימושי תיירות, מסחר ומבני ציבור בגבעת קושט שביישוב. אלו עתידים לכלול בין היתר פתרונות מגורים לגיל השלישי, הרחבת המוסד החינוכי ברמת הדסה והוספת שטח עבור תעסוקה בצמוד לשכונת צל אורנים. בנוסף קובעת התוכנית הנחיות לטיפוח והנגשת השטחים הפתוחים במעטפת היישוב, לצד שימור מרחב נחל קישון כטבעו ופיתוחו לפעילויות פנאי ונופש.

קריית טבעון משתרעת על פני 8.1 אלף דונם בגבולו הצפוני של מחוז חיפה, בין עמק יזרעאל לעמק זבולון, בלב מרקם שטחים שמורים של יערות, גנים לאומיים ושמורות טבע. בוועדת התכנון חיפה, בראשות איתמר בן דוד, ציינו כי התוכנית נועדה לאפשר ליישוב לשמור על צביונו הכפרי והירוק, כשנקבע כי אין להרחיב את הפריסה המרחיבת שלו באופן משמעותי, כמו גם שאין מקום לצופף אותו יתר על המידה. התוכנית הובלה על ידי לשכת התכנון במחוז חיפה והוגשה על ידי המועצה המקומית טבעון ורשות מקרקעי ישראל, כאשר בראש צוות התכנון עומד משרד לרמן אדריכלים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות