אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות מציעה: פטור מבקשת מיזוג לחברות שמחזורן נמוך מ-20 מיליון שקל צילום: shutterstock

רשות התחרות מציעה: פטור מבקשת מיזוג לחברות שמחזורן נמוך מ-20 מיליון שקל

עד כה היה פטור לחברה שמחזורה השנתי המינימלי הוא 10 מיליון שקל; מדובר בהשלמה לתיקון שנעשה בינואר השנה ולפיו, נדרש אישור למיזוג רק אם המחזור המשותף של החברות המתמזגות עולה על 360 מיליון שקל, במקום 150 מיליון שקל שהיה קודם לכן

28.07.2019, 12:53 | תומר גנון

רשות התחרות פרסמה היום (א') טיוטת תקנות מיזוגים חדשות שיקנו פטור מהגשת בקשת מיזוג לחברות שהמחזור השנתי המינימלי שלהן נמוך מ-20 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

השינויים, כך הודעת הרשות, מהווים מהלך משלים לרפורמה שעבר חוק התחרות הכלכלית בכנסת שמטרתו היתה, בין היתר, מיקוד וייעול הליכי בדיקת המיזוגים ברשות התחרות.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

על פי ההודעה: "כיום קיימת חובה לדווח על מיזוג ולקבל את אישור הממונה למיזוג כאשר מחזור המכירות המצרפי של הצדדים למיזוג עולה על 360 מיליון שקל, ומחזור המכירות של לפחות שתיים מתוך החברות המתמזגות עולה על 10 מיליון שקל, כל אחת.

"השינוי המוצע יביא להעלאת הרף מ-10 מיליון שקל ל-20 מיליון שקל. כתוצאה מתיקון זה יימנע הצורך של חברות קטנות שמחזורן נמוך להגיש לאישורה של הממונה עסקאות מיזוג. מדובר בעדכון משלים לתיקון שנעשה במסגרת הרפורמה שתיקנה את חוק התחרות הכלכלית בינואר 2019. על פי תיקון זה נדרש אישור הממונה למיזוג רק אם המחזור המשותף של החברות המתמזגות עולה על 360 מיליון שקל, במקום 150 מיליון שקל מחזור משותף טרם תיקון החוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות