אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת יעדים תשמש ספונסרית של הפועל מרמורק קרדיט: יוסי סוריק

קבוצת יעדים תשמש ספונסרית של הפועל מרמורק

במסגרת הסכם לשנתיים תעניק קבוצת הנדל"ן מרחובות חסות למועדון הכדורגל המקומי. מנכ"ל יעדים מוטי אברג'יל מבטיח: "אנחנו נהווה מודל לשילוב מצוינות, חינוך וערכים"

29.07.2019, 09:32 | רונן ניב

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

קבוצת יעדים נדל"ן תשמש כנותנת החסות של מועדון הכדורגל הפועל מרמורק. ההסכם בין ראשי העמותה המנהלת את המועדון הרחובותי לבין מוטי אברג'יל, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת יעדים, הוא לפרק זמן של שנתיים, עד סיום עונת המשחקים 2021-2020. קבוצת יעדים נוסדה על ידי אברג'יל ב-2015, והיא מתמחה באיתור נכסים ובהשקעות נדל"ן, וכן מפעילה מערך קורסים והכשרות מקצועיות.

"עוד בפגרה הקודמת קבלתי פנייה לשמש ספונסר, אלא שאז זה פחות התאים והנושא ירד מסדר היום", משחזר אברג'יל. "הקיץ דיברו איתי שוב, והפעם החלטתי לקחת על עצמי את האתגר. קבוצת יעדים פועלת ברחובות ומחוברת לעיר. אני לא מחפש לא פרסום ולא הכרה, מה שמנחה אותי זה לתרום לקהילה. מבחינתי, אין מתאימה יותר מהפועל מרמורק, שהיא מועדון שונה בנוף הכדורגל הישראלי. המועדון הזה הוא חלק מקהילה חמה ומגובשת שלא ניתן לה להיעלם".

 

קראו עוד בזירת הנדל"ן

עבור אברג'יל, בעבר כדורגלן מקצועני בעצמו – כולל זכייה בגביע המדינה בתחילת המילניום עם הפועל רמת גן – מדובר גם בסוג של סגירת מעגל אישית. "אחרי שתליתי את הנעליים ב-2009, החלטתי להתמקד בעסקים ולהתרחק מהכדורגל. מאוד לא אהבתי את האופן שבו הענף מתנהל. כשנכנסתי להפועל מרמורק, גיליתי מועדון מדהים, עם קהל אוהדים תומך, מפרגן ומעורב. יש לנו כאן הזדמנות לעשות את הדברים אחרת".

 

אוהדי הפועל מרמורק. "מועדון שהוא חלק מקהילה חמה ומגובשת", צילום: יוסי סוריק אוהדי הפועל מרמורק. "מועדון שהוא חלק מקהילה חמה ומגובשת" | צילום: יוסי סוריק אוהדי הפועל מרמורק. "מועדון שהוא חלק מקהילה חמה ומגובשת", צילום: יוסי סוריק

לצד קבוצת בוגרים המשתייכת לליגה השלישית, מפעילה הפועל מרמורק חיים (זה השם הרשמי), מחלקת נוער הכוללת 11 קבוצות גילאים, בית ספר לכדורגל וכן קבוצת נערות וקבוצת בוגרות.

"מדובר בפרויקט חברתי-קהילתי מהמעלה הראשונה, כשההסתכלות שלנו היא קודם כל על הדור הצעיר", מבהיר אברג'יל. "יש במועדון כ-500 ילדים ובני נוער, והאחריות שלנו היא לספק מסגרת ראויה ולהעניק להם ארגז כלים ראוי שישמש אותם בחייהם הבוגרים. הצעד הראשון שלי היה לפתוח מחנה קיץ לילדים, ובהמשך נגבש מערך שיעורי עזר לסיוע בלימודים. אנחנו גם נביא מנטור מקצועי שילווה את השחקנים ונקיים הרצאות על בסיס קבוע, כשהסיפתח יעסוק בהתנהלות של בני הנוער ברשת. עוד נושא שאנחנו הולכים לקדם הוא פתיחת קבוצת כדורגל המורכבת מילדים עם צרכים מיוחדים".

 

הטיימינג להגעתו של אברג'יל למועדון, לפחות בכל הנוגע לקבוצת הבוגרים – עם נשירת הקבוצה לליגה א' ועזיבת רבים משחקני הסגל – אמנם רחוק מלהיות אידיאלי, אבל את אברג'יל הוא רק מדרבן: "לפני שבאתי למועדון היו גם כאלה ששאלו אותי למה אני צריך את זה – עם תחלופת השחקנים וכאב הראש שטמון בבניית סגל מאפס. אני ראיתי את הדברים אחרת. זו הזדמנות לפתוח דף חדש, לבנות מהבסיס, בדיוק כמו שאני שואף, בלי שנכפו עלי כל מיני חוזים והחלטות קודמות.

"אני מכיר את הכדורגל ויודע מקרוב איך עובדים הדברים, ולכן מעורב במועדון בכל החלטה עד רמת הגרביים. הגעתי לשנתיים כדי שאוכל להביא את 'האני מאמין' שלי ולייצר המשכיות בין עונה לעונה. כל שחקן שמצטרף אלינו מוחתם במוצהר לתקופת הזמן הזו. אגב, גם מנויים אנחנו מוכרים לשנתיים ולא לעונה, ובקצב הזה עוד לפני השריקה הראשונה המשחקים שלנו יהיו 'סולד אאוט'".

נכון להיום הפועל מרמורק היא הסיפור החם של עונת המלפפונים בליגה א', עם רשימת החתמות נוצצת שכוללות שמות דוגמת יובל שפונגין, עידו אקסברד, אבי איבגי ואוהד אדלשטיין. "אנחנו מגבשים יחידה מובחרת לא רק מבחינה מקצועית אלא בעיקר מבחינה אנושית, כל שחקן פה נבחר בקפידה", מפרט אברג'יל. "היעד שלנו הוא להחזיר את הקבוצה לליגה הלאומית".

"אפשר לומר שהשבנו למוטי את החיידק", אומר תמיר חופי, מנהל הפועל מרמורק ומראשי העמותה. "ברור לנו שאם לא היה מדובר בהפועל מרמורק, לא היה סיכוי שמוטי יהיה שוב חלק מהכדורגל הישראלי. אני יכול לומר ששיתוף הפעולה מצוין. לכולנו יש את אותם החלומות ואנחנו בטוחים שביחד נצליח להוביל את המועדון לגבהים חדשים".

 

מוטי אברג מוטי אברג'יל. "מדובר בפרויקט חברתי-קהילתי מהמעלה הראשונה" | צילום: יוסי סוריק מוטי אברג

בין נדל"ן לכדורגל

כמי שמגיע מעולמות העסקים והנדל"ן, אברג'יל מזהה קווים מקבילים בין תחומים אלו לספורט ולכדורגל. "את העקרונות שמנחים אותנו בקבוצת יעדים – יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה ושבירת סטיגמות ומיתוסים – אני רוצה לראות גם אצל השחקנים שלנו", הוא מסביר.

במסגרת הפרויקט מבקש אברג'יל להעביר את הידע והניסיון הפיננסי שצבר לשחקני המועדון. "אני רוצה לחנך להתנהלות פיננסית שקולה, שאנשים יידעו איך להתנהל עם הכסף שלהם", מרחיב אברג'יל. "אנחנו נציע לשחקנים להשתלב ללא עלות במסלולי הלימוד והקורסים של קבוצת יעדים, כך שלקראת החלטות כמו לקיחת משכנתא או קניית נכס, יהיה להם את הידע הדרוש".

"הפועל מרמורק הוא מועדון עם היסטוריה בכדורגל הישראלי", מסכם אברג'יל. "כולנו נדע להוקיר את העבר ולהשקיע בעתיד. אנחנו נהווה מודל לשילוב מצוינות, חינוך וערכים".

 

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות