אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.די.בי נסוגה: לא תעניק לאייל לפידות הלוואה לרכישת 5% מכלל ביטוח צילום: אביגיל עוזי

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי נסוגה: לא תעניק לאייל לפידות הלוואה לרכישת 5% מכלל ביטוח

בישיבה טלפונית החליט דירקטוריון אי.די.בי שלא להעניק ללפידות הלוואה של 120 מיליון שקל לרכישת המניות. הסיבה: החשש שההלוואה תגרום לפגיעה אנושה בחברה, שמצויה גם כך במצב קשה. אי.די.בי תמשיך לעשות מאמצים להשיג מימון חיצוני לעסקה

28.07.2019, 21:19 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

דירקטוריון אי.די.בי החליט היום (א׳) בישיבה טלפונית שלא להעניק לאייל לפידות הלוואה של 120 מיליון שקל לרכישת 4.99% ממניות כלל ביטוח.

דירקטוריון החברה הדגיש כי איננו נסוג מהעסקה וכי הוא מחויב לה, אולם הענקת ההלוואה תגרום לפגיעה אנושה בחברה, בעיקר כשהיא מצויה בקונפליקט מול מחזיקי האג"ח וקיים חשש לחדלות פרעון. הדירקטוריון מדגיש כי החברה תמשיך לנסות לארגן לעסקה מימון חיצוני.

קראו עוד בכלכליסט

הלוואת המוכר שאמורה היתה אי.די.בי להעניק ללפידות היתה חלק מעסקה משולשת, שבמסגרתה רכשו גם מורי ארקין ויקיר גבאי 4.99% מהמניות כשארקין אמור לרכוש 3% נוספים בכפוף לאישור רשות שוק ההון. ההחלטה של דירקטוריון אי.די.בי מעמידה בסכנה את העסקה כולה.

מנכ"ל שיכון ובינוי אייל לפידות, צילום: אוראל כהן מנכ"ל שיכון ובינוי אייל לפידות | צילום: אוראל כהן מנכ"ל שיכון ובינוי אייל לפידות, צילום: אוראל כהן

העימות בין לפידות ואי.די.בי נחשף אתמול ב"כלכליסט". מניית כלל ביטוח, למרות העליות בבורסה, סיימה את היום בירידה של 3.5% על רקע הקשיים בעסקה, מה שמעיד על כך שהשוק רואה בחיוב את כניסתו של לפידות לחברה.

לפידות שיגר מכתב איום לאי.די.בי בשבוע שעבר, באמצעות עו"ד דן שמגר ממשרד מיתר ליקוורניק, שבו הודיע כי על החברה להעניק את המימון עד יום ראשון, על פי תנאי ההסכם - 30 יום מיום ההודעה של לפידות על מימוש האופציה שקיבל.

העסקה למכירת המניות לארקין גבאי ולפידות סוכמה לפני שלושה חודשים במחיר של 47.7 שקל למניה. לפידות קיבל אופציה שמימש, כאמור, תמורת 132 מיליון שקל, וההלוואה של 120 מיליון היתה אמורה להינתן בריבית של 4% לשנה ולהיפרע בעוד 5 שנים.

אי.די.בי מנסה להשיג מימון מדולפין של אלשטיין ומגוף חיצוני תוך נכונות לשלם בעצמה את הפער בתנאי ההלוואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות