אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורי ארקין קיבל היתר אחזקה בכלל ביטוח

בלעדי לכלכליסט

מורי ארקין קיבל היתר אחזקה בכלל ביטוח

ארקין רכש בחודש מאי 5% ממניות כלל ביטוח - קבלת ההיתר מרשות שוק ההון תאפשר לו לממש את האופציה ולרכוש 3% נוספים בחברת הביטוח; לפני שבוע משך אדוארדו אלשטיין את בקשתו לקבלת היתר שליטה בחברה

29.07.2019, 08:58 | גולן חזני

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

מורי ארקין קיבל אמש היתר אחזקה בכלל ביטוח. ל"כלכליסט" נודע כי ההיתר לארקין ההוא להחזקה של מעל 5% ממניות החברה ובהתאם הוא מאפשר לו לממש את האופציה לרכישת 3% נוספים מהמניות. 

ארקין רכש בחודש מאי השנה 5% ממניות כלל במחיר של 47.7 שקלים (מחיר המניה בנעילה אתמול - 56.6 שקלים) יחד עם יקיר גבאי שרכש היקף דומה ואייל לפידות שקיבל אופציה לרכישת 5% מהמניות. ארקין קיבל אופציה לרכישת 3% נוספים ופנה לרשות שוק ההון בבקשה להיתר. הבדיקה של הרשות היתה מהירה וארקין קיבל את ההיתר פחות משלושה חודשים.

בשבוע שעבר משך אדוארדו אלשטיין בעל השליטה באי.די.בי וכלל ביטוח את בקשתו להיתר שליטה בחברה, לאחר שקיבל אינדיקציות מרשות שוק ההון כי לא יקבל את ההיתר.

כמו כן, בסופו של דבר אי.די.בי לא כיבדה אתמול את התחייבותה להעביר 4.99% ממניות כלל ללפידות - למרות ההסכם האמור ועל אף שהודיע ב-17 ביוני על מימוש אותה אופציה תמורת 132 מיליון שקל. אי.די.בי אמורה היתה להעמיד ללפידות 90% מסכום הרכישה כהלוואה לחמש שנים בריבית של 4% לשנה.

דירקטוריון אי.די.בי החליט אתמול בישיבה טלפונית שלא להעניק ללפידות את ההלוואה ובהודעתו הדגיש כי הוא איננו נסוג מהעסקה וכי הוא מחויב לה, אולם הענקת ההלוואה תגרום לפגיעה אנושה בחברה, בעיקר כשהיא מצויה בקונפליקט מול מחזיקי האג"ח וקיים חשש לחדלות פרעון. הדירקטוריון ציין שהחברה תמשיך לנסות לארגן לעסקה מימון חיצוני.  

מורי ארקין מורי ארקין מורי ארקין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות