אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נווה דוד: התקבל היתר הבנייה למגדל הראשון בפרויקט אלמוג כרמל מערב הדמיה: טוטם הדמיות

נווה דוד: התקבל היתר הבנייה למגדל הראשון בפרויקט אלמוג כרמל מערב

מיזם הפינוי-בינוי הגדול בשכונות החוף רושם עוד נקודת ציון, כשבימים הקרובים יחל הליך פינוי הדיירים לקראת הריסת מבני הרכבת הישנים והקמת 3 מגדלי יוקרה: "זהו פרויקט משנה סביבה, שיהיה אחד העוגנים של חיפה המתחדשת"

30.07.2019, 09:59 | רונן ניב
בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

בעולם שבו שכונות מגורים השוכנות בסמיכות לחופי הים נחשבות היוקרתיות והמבוקשות ביותר, היוותה חיפה במשך שנים סוג של סטיית תקן. שכונות העילית בה ממוקמות דווקא במעלה הכרמל, ובשני העשורים האחרונים הן משכו אליהן אוכלוסיות חזקות מחוץ לחיפה וגם מהעיר עצמה, שיכלו להרשות לעצמן לעזוב את השכונות הוותיקות בתחתית ההר.

אולם בתקופה האחרונה, נראה כי גם חיפה ממתחילה ליישר קו עם כלל האצבע הנדל"ני, כאשר שכונות החוף עוברות בהדרגה אל קדמת הבמה, בזכות בנייה חדשה ושיפור פני המרחב הציבורי בתחומן. אחת הדוגמאות הבולטות המשקפת את עליית קרנן של שכונות אלה היא נווה דוד במערב העיר, המהווה המשך טבעי לשינוי ולהתחדשות האזור שהחל ברמת הנשיא.

קראו עוד בזירת הנדל"ן

השכונה, שהוקמה בשנות ה-50 של המאה הקודמת, משנה בהדרגה את פניה ואת אופייה. את התהליך העובר על השכונה מקדמת בראש ובראשונה העירייה בשיתוף משרד הבינוי והשיכון. בעירייה מגדירים את המהלך כ"תכנון מחדש", כחלק מהכנת תוכנית האב להתחדשות עירונית בשכונות החוף במורדות הכרמל אשר "תאפשר את מיתוגה של נווה דוד כשכונה איכותית לחוף הים", לשון העירייה. עוד מוסיפים בעירייה כי "החזון התכנוני לשכונה כולל בין היתר יצירת קשר בין העיר לים, שמירה על שטחים פתוחים ועל מבטים לנוף קרוב ורחוק, חיזוק הנגישות להולכי רגל ופיתוח תשתיות תומכות".

נווה דוד. "תהפוך לשכונה תוססת המנקזת אליה אוכלוסייה צעירה" , צילום: לביא צילומי אוויר נווה דוד. "תהפוך לשכונה תוססת המנקזת אליה אוכלוסייה צעירה" | צילום: לביא צילומי אוויר נווה דוד. "תהפוך לשכונה תוססת המנקזת אליה אוכלוסייה צעירה" , צילום: לביא צילומי אוויר

הרוח הגבית מבית העירייה מורגשת היטב במחירי הדירות בשכונה, שמאמירים והולכים. לפי אתר מדלן, בעוד ב-2014 מחירן הממוצע של הדירות הוותיקות בשכונה היה 524 אלף שקל, במרץ האחרון הוא כבר טיפס ל-859 אלף שקל – עלייה של יותר מ-50%.

בכך, מצטרפת נווה דוד לשורה של שכונות לאורך החוף, אשר בזכות מיקום אידיאלי ופיתוח אינטנסיבי, הפכו ליעד נדל"ני נחשק, כשמחירי הדירות בהן מזנקים בהתאם. כך למשל, מאתר מדלן עולה כי בשכונת פארק הים בבת ים מחירה של דירה ממוצעת קפץ בפרק זמן של כ-5 שנים מ-1.72 מיליון שקל בקיץ 2014 ל-2.43 מיליון שקל כיום. גם שכונת עיר ימים בנתניה מציגה תמונה דומה, עם עלייה מ-2.35 מיליון שקל ל-2.74 מיליון שקל. דוגמאות בולטות נוספות הן שכונות החוף באולגה שבחדרה, שמחירי הדירות בהן רשמו עלייה מרשימה של כמיליון שקל תוך עשור.

הכי גבוה בחיפה

בנווה דוד מופנה כעת הפוקוס אל פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון בשכונה, שהוא גם מהגדולים בישראל, שאת תכנונו יזמה עיריית חיפה ומובילה קבוצת אלמוג. המיזם החדש – אלמוג כרמל מערב שמו – מבקש לממש הלכה למעשה את החזון האופטימי לשכונת החוף, במשולש הרחובות אמציה, שלמה המלך ואסתר המלכה. במסגרת הפרויקט ייהרסו שמונה מבני רכבת ישנים של 3-2 קומות הכוללים 72 יחידות דיור, ואת מקומם יתפסו שלושה מגדלי מגורים חדישים של 28, 29 ו-30 קומות, ובסך הכל 437 יחידות דיור.

הפרויקט עתיד להתבצע בשלוש פעימות, כשהשבוע התקבל היתר הבנייה למגדל הראשון. בימים הקרובים תצא לדרך הפעימה הראשונה, כשהדיירים יחלו להתפנות מהדירות הישנות לקראת הריסת שלושה מבני רכבת. בפעימה השנייה ייבנה המגדל הראשון ובהמשך ייהרסו יתר המבנים הישנים ויוקמו שני המגדלים הנוספים. מגדלי המגורים בפרויקט יהיו הגבוהים בחיפה ובאזור הצפון, וישכנו מאות מטרים בלבד מקו החוף.

הגינה אקולוגית. ריאה ירוקה של כחצי דונם, הדמיה: טוטם הדמיות הגינה אקולוגית. ריאה ירוקה של כחצי דונם | הדמיה: טוטם הדמיות הגינה אקולוגית. ריאה ירוקה של כחצי דונם, הדמיה: טוטם הדמיות

"אנחנו גאים להיות ממייסדי רובע הים החדש של חיפה", אומר רז שרייבר, סמנכ"ל השיווק של הקבוצה. "אלמוג כרמל מערב, פרויקט שעמלנו עליו לאורך שבע שנים, ממשיך להתקדם והופך למציאות. בשיתוף פעולה עם עיריית חיפה וביחד עם דיירי המתחם, אנו מיישמים פרויקט הוליסטי, כלכלי ונכון לשכונה. המיזם הזה הוא יוצא דופן בכל פרספקטיבה – מיקום, נוף ואיכות חיים – ואין לנו ספק שהוא יהיה אחד העוגנים של חיפה המתחדשת".

"הפרויקט ישתרע על שטח עצום של כ-16 דונם", מוסיף שרייבר. "על שטח כזה ניתן היה כמובן להקים מספר רב יותר של בניינים צפופים ונמוכים יותר, אבל בנייה כזו סותרת במוצהר את רוח הפרויקט. הבנייה לגובה מתכתבת עם מה שקורה בעולם ומאפשרת נוף פתוח, היישר לחוף ימה של חיפה, לצד יצירת שטחים ציבוריים פתוחים לרווחת התושבים".

כחלק מהפיתוח הסביבתי של הפרויקט הושם דגש נרחב על יצירת ריאה ירוקה בדמות גינה אקולוגית פרטית בשטח של כחצי דונם, הכוללת בריכת דגים אקולוגית, כמו גם שטח ציבורי פתוח וצמוד למגדלים שבו גינת משחקים רחבת ידיים ומתקני ספורט.

אחד היתרונות הגדולים שמציע אלמוג כרמל מערב טמון בשטחים הציבוריים בתוך המגדלים עצמם, ובהם מועדון דיירים בשטח של כ-100 מ"ר, שיאפשר גם עריכת אירועים קהילתיים.

"זהו פרויקט משנה סביבה, חד וחלק", קובע שרייבר. "אזור שהתאפיין לאורך שנים רבות בבנייני רכבת מוזנחים המכסים קרקע יפיפייה, ישנה את פניו מקצה לקצה. בשנים הבאות תהפוך נווה דוד לשכונה תוססת המנקזת אליה אוכלוסייה צעירה ומציעה רמת חיים ברף גבוה ביותר, בתוך הבית ומחוצה לו - ועם נגישות גבוהה למרכז העיר ולמנהרות הכרמל".

רז שרייבר. "מאמינים בחיפה ובפוטנציאל הנדל"ני האדיר שלה", צילום: איציק שוקל רז שרייבר. "מאמינים בחיפה ובפוטנציאל הנדל"ני האדיר שלה" | צילום: איציק שוקל רז שרייבר. "מאמינים בחיפה ובפוטנציאל הנדל"ני האדיר שלה", צילום: איציק שוקל

חיבור מנצח

עבור קבוצת אלמוג, המיזם בנווה דוד הוא לא פרויקט המגורים הראשון בחיפה, עניין שרק ממחיש עד כמה מבחינתה החיבור עם העיר הוא יוצא דופן. "הגענו לחיפה במחצית הראשונה של העשור, ומהר מאוד נקשרנו אליה ואל האנרגיות החיובית שהיא משדרת", מסביר שרייבר. "הפרויקט הראשון שלנו, אלמוג חיפה מערב בשכונת נאות פרס, אשר אוכלס לפני כשנתיים, זכה להצלחה שיווקית אדירה. שביעות הרצון של הדיירים באה לידי ביטוי בסקר שנערך על ידי Vcell – חברה למחקר וייעוץ אסטרטגי - ובו ציינו כ-85% מהרוכשים כי קבוצת אלמוג עמדה בציפיותיהם במידה רבה או רבה מאוד וכי ימליצו למקורביהם על רכישת דירה מהחברה.

"בימים אלה מסתיים שיווקו של פרויקט ALMOGARDEN בשכונת רמז, הנבנה אף הוא במסגרת התחדשות עירונית. כעת הפרויקט בנווה דוד ממשיך באותה הדרך. אנחנו מאוד מאמינים בחיפה, ובטוחים שהעיר תצמח, תתפתח, ותמשיך להצדיק את הפוטנציאל הנדל"ני האדיר שלה".

פרויקט אלמוג כרמל מערב במספרים

הפרויקט: פינוי-בינוי: הריסת 8 מבני רכבת ובניית קומפלקס מגורים יוקרתי הכולל 3 מגדלים ובהם 437 יחידות דיור חדשות

השטח: כ-16 דונם. תוכניות הפיתוח כוללות בין היתר בריכה אקולוגית פרטית, גינת משחקים ופעילות עם מתקני ספורט מתקדמים

המיקום: שכונת נווה דוד במורדות הכרמל, בצמידות לרמת הנשיא ובמרחק מאות מטרים בלבד מקו החוף

התמהיל: דירות 5-4 חדרים ופנטהאוזים

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות