אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ דחה שוב את עתירת מישל קרמרמן-דקל לאישור מינויה למנכ"לית הרשות השנייה צילום: גיל גפן

בג"ץ דחה שוב את עתירת מישל קרמרמן-דקל לאישור מינויה למנכ"לית הרשות השנייה

בג"ץ קבע כי החלטתו הקודמת לא להתערב עדיין תקפה. לפיכך, ניר שוויקי ימשיך לכהן כממלא מקום מנכ"ל הרשות השנייה. המשמעות: 4 שנים הרשות השנייה ללא מנכ"ל קבוע.

29.07.2019, 15:01 | אביאור אבו

בג"ץ דחה בשנית את עתירתה של מישל קרמרמן-דקל בנוגע למינויה לתפקיד מנכ"לית הרשות השנייה. לפיכך, ניר שוויקי ימשיך לכהן כממלא מקום מנכ"ל הרשות השנייה. המשמעות: 4 שנים הרשות השנייה ללא מנכ"ל קבוע.

קראו עוד בכלכליסט

קרמרמן-דקל הגישה את עתירתה למתן צו על תנאי בתחילת החודש, בדרישה להביא את מינויה לאישור מיידי של הממשלה. העתירה הוגשה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ממשלת ישראל, מזכיר הממשלה יצחק ברוורמן ומשרד התקשורת. בג"ץ קבע כי לא חל שינוי המצריך דיון נוסף בסוגיה וכי החלטתו בבג"ץ הראשון שהגישה קרמרמן עדיין תקפה.

מימין" איוב קרא, שר התקשורת לשעבר, מישל קרמרמן-דקל ונתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת, צילום: גיל גפן מימין" איוב קרא, שר התקשורת לשעבר, מישל קרמרמן-דקל ונתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת | צילום: גיל גפן מימין" איוב קרא, שר התקשורת לשעבר, מישל קרמרמן-דקל ונתי כהן מנכ"ל משרד התקשורת, צילום: גיל גפן

קרמרמן-דקל נבחרה לתפקיד באוקטובר 2018 לאחר מכרז שבו הגיעו לקו הגמר שני מועמדים מובילים נוספים: ירון דקל, מפקד גלי צה"ל לשעבר וניר שוויקי, מי שכיהן ב-4 השנים האחרונות כמנכ"ל הזמני של הרשות השנייה ונחשב למועמד המועדף על יו"ר הרשות יוליה שמאלוב-ברקוביץ.

מינויה של קרמרמן-דקל עבר את אישורן של ועדת גילאור – הדנה במינויים לחברות ממשלתיות – ושל מועצת הרשות. עם זאת המינוי לא אושר עד בממשלה, בין השאר בגלל פיזור הכנסת ותקופת הבחירות. מינויים נוספים שמעוכבים עקב אותה סיבה הם של קרן אוזן לתפקיד יו"רית הרשות השנייה, ושל שוויקי שנבחר למנכ"ל מועצת הכבלים והלוויין.

בעתירה הראשונה למתן צו על תנאי שהגישה קרמרמן בחודש פברואר, בג"ץ הוציא צו המחייב את הממשלה לדון במינויה. בדיון בממשלה הוחלט לדחות את ההכרעה לאחר הקמת הממשלה החדשה ומינויו של שר תקשורת קבוע. למרות שבג"ץ מתח ביקורת על החלטת הממשלה, הוא קבע שהיא לא חורגת מגדר הסביר ושאין מקום להתערבותו.

קרמרמן החליטה להגיש עתירה נוספת שבה טענה כי הממשלה גרמה לסחבת במינויה שלא לצורך וכי יש להביא את מינויה בשנית לאישור הממשלה, שכן העיכוב גורם נזק לה ולרשות. כאמור, גם עתירה זו נדחתה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות