אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראקס הישראלית רוכשת את Planorama הצרפתית צילום: יחצ

טראקס הישראלית רוכשת את Planorama הצרפתית

שבוע לאחר שהודיעה על גיוס של 100 מיליון דולר, מודיעה טראקס על רכישת החברה הצרפתית שמפתחת טכנולוגיית זיהוי תמונות עבור חברות בתחום הצרכנות. עד כה גייסה טראקס, הפועלת ביותר מ-50 מדינות, למעלה מ-350 מיליון דולר

29.07.2019, 18:36 | הגר רבט

שבוע לאחר שהודיעה על גיוס של 100 מיליון דולר, טראקס הישראלית מודיעה על רכישת חברת Planorama הצרפתית, שמפתחת טכנולוגיית זיהוי תמונות עבור חברות בתחום הצרכנות. פרטי הרכישה לא נמסרו.

קראו עוד בכלכליסט

דרור פלדהיים ויואל בר-אל, צילום: יחצ דרור פלדהיים ויואל בר-אל | צילום: יחצ דרור פלדהיים ויואל בר-אל, צילום: יחצ

טראקס מפעילה מרכז פיתוח גדול בארץ, בעוד שהמטה שלה פועל מסינגפור. החברה פיתחה מערכת שמעניקה ליצרניות מוצרי צריכה ולרשתות קמעונאיות תמונת מצב אמיתית ואחידה של מדפי הרשתות. כאמור, לפני שבוע אישרה שגייסה 100 מיליון דולר בסבב שהובל על ידי HOPU Investments, אחת מחברות ניהול הנכסים המובילות באסיה, המתמקדת בעיקר בענף הצרכנות והטכנולוגיה.

עד כה גייסה טראקס יותר מ-350 מיליון דולר; החברה פועלת ביותר מ-50 מדינות ומשרתת יותר מ-175 לקוחות. בעל המניות הגדולה ביותר בחברה היא חברת הפרייבט אקוויטי Warburg Pincus, והיא זכתה להשקעות גם מג'יי פי מורגן, בויו קפיטל ועוד.

ביוני האחרון הודיעה החברה שתקנה את המתחרה שופקיק בעסקה שהוערכה בכ-200 מיליון דולר במזומן. זו הייתה הרכישה הרביעית והגדולה ביותר של טראקס; בעסקה קודמת שביצעה קנתה את לנזטק, מתחרה סינית שמעסיקה 110 עובדים - מספר דומה לשל שופקיק. העסקה התבצעה במבנה מיזוג, והבעלים הסינים קיבלו מניות של טראקס.

טראקס נוסדה ב-2010 על ידי יואל בר-אל ודרור פלדהיים, שמכהן כיום כמנהל המסחרי הראשי של החברה. היא מעסיקה כ-650 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות