אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר בקליפורניה לטבע בפרשת התרופה פרוביג'יל: תשלם 69 מיליון דולר צילום: סיון פרג'

הסדר בקליפורניה לטבע בפרשת התרופה פרוביג'יל: תשלם 69 מיליון דולר

טבע נחשדה ששמרה על שוק מונופוליסטי עבור הפרוביג'יל, לטיפול בהפרעות שינה, כשקיבלה באופן לא חוקי לכאורה תשלום מחברה מתחרה, כדי שלא תשווק גרסת העתק גנרית במשך כ-6 שנים

30.07.2019, 10:40 | חזי שטרנליכט

ענקית התרופות טבע ממשיכה בהסדרי הפשרה בפרשות המשפטיות שלה בארה"ב. אתמול (ב') הודיע התובע הכללי במדינת קליפורניה על הסדר עם טבע וחברה נוספת, לפיו טבע תשלם 69 מיליון דולר סביב התרופה פרוביג'יל, לטיפול בהפרעות שינה.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף יוני האחרון הגיעה להסדר מול מדינת אוקלוהומה בנוגע לפרשת משככי הכאבים בהיקף של 85 מיליון דולר.

התובע הכללי במדינת קליפורניה, חאוויאר בסרה, מסר כי טבע שמרה על שוק מונופוליסטי עבור הפרוביג'יל, כשקיבלה באופן לא חוקי לכאורה תשלום מחברה מתחרה, כדי שלא תשווק גרסת העתק גנרית במשך כ-6 שנים.

מנכ"ל טבע, קאר שולץ , צילום: סיון פרג מנכ"ל טבע, קאר שולץ | צילום: סיון פרג' מנכ"ל טבע, קאר שולץ , צילום: סיון פרג

כחלק מההסדר, טבע לוקחת על עצמה אחריות חוקית אך מכחישה את כל הטענות שהועלו נגדה לפיהן פעלה כביכול באופן לא חוקי. מתוך הסכום שתשלם טבע, 25 מיליון דולר ישמשו לצורך יצירת קרן לתושבי קליפורניה שרכשו את הפרוביג'יל או את התרופות המתחרות שלה נוביג'יל ומודפיניל בשנים 2012-2006.

ל"כלכליסט" נודע כי הסכום שנפסק בהסדר נלקח מקרן מיוחדת שטבע הקימה לפני 4 שנים.

במאי השנה הגישו מעל ל-40 מדינות בארה"ב תביעה אזרחית נגד סדרה של חברות תרופות גנריות, ובהן טבע, בטענה כי ניפחו מחירי תרופות בחלק מהמחירים, עסקו בחלוקה מתואמת מראש של השווקים של חלק מהתרופות ויצרו לכאורה קרטל שעסק בתיאום המחירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות