אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום תשלום על חידוש: אגרת הקנאביס תהיה תקפה לשנה

במקום תשלום על חידוש: אגרת הקנאביס תהיה תקפה לשנה

בתום מגעים מול קופות החולים, קבעה היום ועדת הכספים כי רישיון לחידוש קנאביס רפואי שעולה למטופלים 278 שקל, המשולם בכל ביקור רופא - יונפק לשנה שלמה, ולא יהיה צורך בתשלום חוזר

30.07.2019, 11:32 | צבי זרחיה
בתום שלושה דיונים ומגעים מול קופות החולים, במאמץ להפחית את העלויות הנדרשות מחולים, קבעה היום (ג') ועדת הכספים כי התשלום בגין חידוש רישיון לצריכת קנאביס, בגובה 278 שקלים יהיה תשלום שנתי מיום הביקור, ולא תשלום בגין כל חידוש - כפי שדרשו בתחילה קופות החולים. התשלום נקבע במסגרת הוראת שעה לשנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני אמר כי: "לעיתים קרובות צרכני הקנאביס סובלים גם מקשיים כלכלים, עמדנו על דרישתנו שלא ייתכן שישלמו תשלום כפול, ואני שמח שהגענו להסכמות, אני מברך את סגן שר הבריאות שממסד את התחום הזה לראשונה".

משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות, צילום: אוראל כהן משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות | צילום: אוראל כהן משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות, צילום: אוראל כהן

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב הסביר כי "אנחנו רוצים להפוך את הקנאביס לתרופה ככל תרופה, מצד אחד יקנו בבית המרקחת ומצד השני לא יצטרכו לקבל רישוי, אלא מרשם ככל תרופה. ישנו תהליך, במסגרתו הוצאנו תקנות שבמינונים מסוימים יצא הקנאביס מתקנות הסמים המסוכנים, זה יסייע ללפחות חצי מהמשתמשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות