אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסיון הכניסה של חברת הקנאביס RCK לבורסה הסתיים בכישלון צילום: שאטרסטוק

ניסיון הכניסה של חברת הקנאביס RCK לבורסה הסתיים בכישלון

השלד הבורסאי תמדא שבשליטת אייפקס הנפקות ביקש לגייס 20 מיליון שקל כדי לעמוד בדרישות הבורסה ולקלוט את חברת הקנאביס, אך לא הצליח לגייס את המשקיעים והמניה צפויה להימחק מהמסחר בעוד שבועיים

30.07.2019, 14:37 | צלי גרינברג
ההנפקה של השלד הבורסאי תמדא שביקש למזג לתוכו את חברת הקנאביס RCK ושהתבצעה אתמול (ב'), כשלה. בלילה שלאחר ההנפקה שביקשה לגייס 20 מיליון שקל, הודיעה החברה שבעלת השליטה בה היא אייפקס הנפקות כי היא "לא עמדה ביעדי ההנפקה כפי שנקבעו במסגרת דוח ההצעה ולפיכך בוטלה ההנפקה".

קראו עוד בכלכליסט

תמדא, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 14 מיליון שקל, יורדת ב-17.7% מאז פתיחת המסחר הבוקר (ג') לאחר שירדה אתמול (ב') ב-6.8% לקראת ההנפקה, וב-10.19% ביום העסקים שלאחר פרסום הצעת המדף לגיוס (א').

קנאביס, צילום: גטי אימג קנאביס | צילום: גטי אימג'ס קנאביס, צילום: גטי אימג

הגיוס נערך על ידי החברה כשבועיים לפני מועד מחיקתה מהמסחר בבורסה, לאחר שהייתה ארבע שנים ברשימת השימור שלה. הגיוס נדרש לה כדי לעמוד בדרישות הבורסה ליציאה מרשימת השימור וכדי לאפשר את השלמת המיזוג עם חברת הקנאביס RCK, העוסקת בתחום גנטיקת הקנאביס.

RCK ביצעה בחודשים האחרונים מספר עסקאות עליהן דיווחה תמדא בחודשים האחרונים, המתוארות על ידי החברה כפעילות שהשביחה את שווי RCK מ-50 מיליון שקל, שהוצג בזימון אסיפת בעלי המניות האחרון ב-4 ביולי השנה, ל-61 מיליון שקל, שהוצג בהצעת המדף ב-25 ביולי השנה. שווי לאחר הנפקה ולאחר המיזוג הועמד על 81 מיליון שקל בהצעת המדף להנפקה.

לטובת הגיוס, שהציג למשקיעים את המיזוג עם חברת הקנאביס RCK, הודיעה החברה למשקיעים, כי היא מגבילה את הרכישה של כל משקיע ב-1,700 יחידות. הגבלת כמות היחידות לכל משקיע נועדה למנוע מהמשקיעים להפוך לבעלי עניין בחברה, שכן הפיכתו של מי מהם לבעל עניין הייתה דורשת אישורו ביק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), שעד שלא יינתן לא יתאפשר לקבל השקעתו ולמעשה לא יתאפשר המיזוג והעמידה בדרישות הבורסה ליציאה מרשימת השימור.

אישור היק"ר, העובר גם דרך אישור משטרת ישראל, עלול להימשך שבועות ואף חודשים, ולפיכך לחברה אין את היכולת לאפשר למשקיעים גדולים להשקיע בה ולהפוך לבעלי עניין.

כיוון שהגיוס לא צלח, וכרגע לא ידוע על מהלך נוסף של תמדא ליציאה מרשימת השימור, צפויה החברה להימחק מהמסחר בבורסה ב-12 באוגוסט.

בדיווח על כישלון ההנפקה ציינה תמדא, כי היא "בוחנת את האפשרויות העומדת בפניה לשם השלמת עסקת המיזוג עם חברת אר.סי.קיי.אם.סי". בינתיים, גורמים מתחום הקנאביס מספרים לכלכליסט, כי חברת הקנאביס RCK תחל כבר לבחון חלופות נוספות לכניסה לשוק ההון, ובמסגרתם גם איתור שלד בורסאי חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות