אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל שילמה לעוברי אורח 5 דולר תמורת צילום ביומטרי של פניהם

גוגל שילמה לעוברי אורח 5 דולר תמורת צילום ביומטרי של פניהם

זאת, במטרה לשפר את מערכת הנעילה הביומטרית של סמארטפון הפיקסל 4 שלה; לטענת החברה, השימוש באנשים אקראיים סייע לפתח מערכת מדויקת יותר עבור מכשיר הדגל, שיושק בחודשים הקרובים

30.07.2019, 18:09 | רפאל קאהאן

אנשי גוגל הציעו לעוברים ושבים בארה"ב חמישה דולרים תמורת צילום תמונה של פניהם, שנועדה לשפר את מערכת הנעילה הביומטרית של סמארטפון הפיקסל 4. לפי דיווח של ZDnet, גוגל כינתה את המהלך "מחקר שדה", ואישרה שהוא סייע לה בשיפור אלגוריתם הטלפון וביצועיו. 

קראו עוד בכלכליסט

בחברה כינו את המהלך "מחקר שדה", אך למעשה זו דרך מעולה לאסוף פנים שונות ולהוסיף אותם למאגר נתונים שמשמש לאמן את מערכת הבינה המאלכותית שמשמשת לזיהוי הפנים. ככל שהחברה אוספת קלסתרונים שונים - כך היא מדייקת את זיהוי הפנים.

מכשיר הפיקסל 4, צילום: Google מכשיר הפיקסל 4 | צילום: Google מכשיר הפיקסל 4, צילום: Google

דובר החברה אישר שהמהלך משפר באופן ניכר את האלגוריתם וכך גם את ביצועי הטלפון עצמו. הפיקסל 4 הוא סמארטפון העילית הבא של החברה, שצפוי להיחשף באופן רשמי ולהגיע לשוק בחודשיים הקרובים.

לטענת החברה, בחרה לפנות אל אנשים ברחוב כדי למנוע מצב של הטייה גזעית או מגדרית שעלולה להתגלם בתשתיות זיהוי פנים קיימות; מערכות זיהוי פנים נוטות לפעול באופן בעייתי לפעמים כשהן נדרשות לזהות פנים בגוונים או מגדרים שונים, בתנאי תאורה שונים ועוד. אמזון, למשל, ספגה זעם ציבורי לאחר שהתגלה שמערכת זיהוי הפנים שלה מתקשה להבדיל בין נשים שחורות.

גוגל רוצה להימנע מכך ולכן ניסתה להוסיף כמה שיותר פנים למאגר הלימוד של האלגוריתם. החברה הודיעה שתשמור את התמונות שצילמה למשך 18 חודשים ולא תקשר אותן לחשבונו של המשתמש. בנוסף, מסרה שמערכת זיהוי הפנים של הפיקסל 4 תשמור את המידע על המכשיר, ולא תעביר אותו לענן שלה. לפי הערכות, גם אפל אימנה בצורה דומה את מערכת ה-Face ID לפני השקתה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות