אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודשים ספורים לפני הקידוח: אדיסון נוטשת את רישיון "רועי", אנרג'יאן צפויה להחליפה צילום: אוראל כהן

חודשים ספורים לפני הקידוח: אדיסון נוטשת את רישיון "רועי", אנרג'יאן צפויה להחליפה

אדיסון החזיקה 20% מהרישיון - השוכן בקצה המזרחי של המים הכלכליים של ישראל, ואשר בדיקות מ-2014 הצביעו על פוטנציאל הפקת גז של כ-100 מיליארד מ"ק

30.07.2019, 20:02 | ליאור גוטמן

שותפות רציו, יחד עם "הזדמנות ישראלית", הודיעו כי קבלנית הקידוח האיטלקית "אדיסון" החליטה לפרוש ולוותר על אחזקותיה ברישיון הגז הימי "רועי". אדיסון החזיקה ברישיון 20% (רציו 70%, והשאר הזדמנות ישראלית). ההכרזה מגיעה חודשים ספורים לפני תחילת הקידוח המיועד, כאשר אדיסון אמורה לשמש כגורם המקצועי.

רישיון רועי שוכן בקצה המזרחי של המים הכלכליים של ישראל, קרוב למצרים. בדיקות בלתי תלויות משנת 2014 שנערכו שם הצביעו על פוטנציאל הפקת גז של כ-100 מיליארד מ"ק, שהם כשליש ממאגר תמר. בקרב השותפות הישראליות עוד לא יודעים איך לעכל את הבשורה, וייתכן שפרסומה ייאלץ את משרד האנרגיה להזיז בפעם המי יודע כמה את לוחות הזמנים לטיפול במאגר הגז הזה. מי שאמורה להיכנס בנעלי אדיסון היא אנרג'יאן היוונית-בריטית, שהודיעה לפני כשלושה שבועות על רכישת נכסי הגז של אדיסון בעלות של עד 865 מיליון דולר.

מתיוס ריגס, מנכ"ל אנרג מתיוס ריגס, מנכ"ל אנרג'יאן | צילום: אוראל כהן מתיוס ריגס, מנכ"ל אנרג

בראיון שערך "כלכליסט" עם מנכ"ל אנרג'יאן, מתיוס ריגס, לאחר הרכישה הוא הצהיר רשמית כי "הפכנו להיות המפעיל ברועי ואנחנו מחויבים לרישיון. הכסף שנגייס עבור רכישת אדיסון יספיק לנו לטפל ברישיון הזה”.

לפיכך, מי שאמור להכנס בנעלי אדיסון היא אנרג'יאן, אחרת המשק עלול להפסיד מאגר גז פוטנציאלי בעל סיכויי הפקה טובים (36% לפני קידוח ראשון, בדומה לסיכוי שנמדד לפני עשר שנים למאגר תמר) ולהישאר עם דואופול דלק-נובל אנרג'י לתקופה ארוכה יותר ממה שתוכנן. מה שעוד אפשר לומר הוא שאדיסון מממשת רשמית את ההבטחות שלה לצאת מישראל, שנפוצו עוד לפני כשנה וחצי. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות